fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Film akcji! Oto nowa królowa Zielonego Piekła

Film akcji! Oto nowa królowa Zielonego Piekła


Włoska maszyna na włoskich oponach w rekordowym czasie pokonała zakręty słynnego niemieckiego piekła. Zobacz film z królową w roli głównej.

Pagani Zonda R na oponach Pirelli PZero Slick ustanowiła nowy rekord na torze Nurburgring, pokonując jego pętlę mierzącą 20 kilometrów i 83 metry w czasie 6 minut i 47 sekund. Wynik ten potwierdza, iż królową "Zielonego Piekła" jest drapieżna Zonda R. Gaz wciskał Marc Basseng, kierowca serii FIA GT.

>>>Zobacz film z królową w akcji

Włoscy oponiarze nie byli by sobą, gdyby nie "podwiesili się" pod ten rekord… Zdaniem ludzi z Pirelli ustanowienie tego wyniku było możliwe między innymi dzięki oponom Pirelli P Zero Slick (rozmiar: 265/645-19TL, 325/705-20TL) w jakie została wyposażona Zonda R.

Pirelli chwali się też, że przy produkcji tych opon zastosowało najnowsze rozwiązania dotyczące profilu opony oraz użytych materiałów, które są typowe dla wyścigowych gum Pirelli. Takie rozwiązanie pozwoliło na zachowanie doskonałej przyczepność na asfalcie i przeniesienie całej mocy silnika na nawierzchnię.

Dodatkowo wpływ na tak znakomity rezultat miała duża przyczepność opon oraz waga samochodu, która została zredukowana o 200 kilogramów w porównaniu do seryjnej Zondy R, dzięki zastosowaniu tytanowo-węglowego lżejszego zawieszenia, obniżeniu środka ciężkości oraz doskonałej aerodynamice.

Poprzedni wpis
Kto jest gorszym kierowcą - kobieta czy facet?
Następny wpis
Tajemnicza Alfa

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Film akcji! Oto nowa królowa Zielonego Piekła