fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Forzaitalia! Miss Alfa Romeo w Kalifornii!

Forzaitalia! Miss Alfa Romeo w Kalifornii!

Z okazji setnych urodzin Alfa będzie gościem 60. Pebble Beach Concours d’Elegance w Kalifornii. Włosi pokażą tam same perły – wiemy jakie…

Konkurs (www.pebblebeachconcours.net) ten jest uważany za jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń kalendarza motoryzacyjnego – odbywa się w słynnej 18. alei ekskluzywnego Beach Golf Links. W niedzielę 15 sierpnia wspaniałości dawnego świata na czterech kołach będą zachwycać swoimi wdziękami…

Organizatorzy tegorocznej edycji spodziewają się 200 najbardziej cenionych samochodów kolekcjonerskich. Auta te zmierzą się w walce o tytuł "Best in Show" – najlepszego samochodu w konkursie. Pod uwagę będzie brana doskonałość, oryginalność, jakość reprodukcji i stan techniczny.

Razem z licznymi prywatnymi Alfami Romeo, rozbłyśnie tam siedem Alf historycznych pochodzących z Muzeum Historycznego Alfy Romeo (Museo Storico Alfa Romeo) w Arese: od pierwszej Alfy 24 HP z roku 1910, aż do rewolucyjnego spidera Disco Volante z 1952.

Stworzona w roku 1910, ALFA 24 HP była pierwszym samochodem opatrzonym logo ALFA po utworzeniu firmy w Mediolanie 24 czerwca 1910.

Spider z roku 1952 Disco Volante jest bardzo ciekawym samochodem koncepcyjnym, który zawdzięcza swoją nazwę wyjątkowemu designowi. Ten prototyp jest nie tylko radością dla oczu, ale także perełką jeśli chodzi o osiągi i prowadzenie, dzięki lekkiemu nadwoziu i doskonałej proporcji masy do mocy.

Pośród innych legendarnych Alf Romeo w kalifornijskiej imprezie pojawi się też model RL Targa Florio, zwyciężczyni Targa Florio z roku 1923, jak również pierwszy samochód z rodziny Alfa Quadrifoglio Verde. Gran Premio Tipo A, pierwsza Alfa wyścigowa jednomiejscowa, zwyciężczyni Coppa Acerbo 1931; i jej następca Tipo B (P3), który był wersją rozwiniętą pod względem aerodynamiki, zwyciężczynię IV Internationales Avusrennen w 1934 ze średnią prędkością równą 206 km/h.

Wraz ze świętowaniem tegorocznego Pebble Beach Concours d’Elegance, "Alfetta" Gran Premio Tipo 158 z roku 1938 świętuje także swoją 60-tą rocznicę: pierwszego wyścigu Mistrzostw Świata Fomuły 1, w którym modele te uplasowały się na pierwszym, drugim i trzecim miejscu.

Inna legendą Alfa Romeo biorącą udział w tym wydarzeniu będzie 8C 2900 B Lungo. Skonstruowana w roku 1938, z nadwoziem Touring, to coupé koloru błękitnego wygrało Mille Miglia w roku 1947, zostając 11-tą i ostatnią Alfa Romeo, która wygrała słynny rajd Mille Miglia. Nazwa ‘Lungo’ (długi) odnosi się do długiego rozstawu osi modelu 8C.

Oto Alfy pochodzące z Muzeum Alfa Romeo biorące udział w tegorocznym Pebble Beach Concours d’Elegance:
A.L.F.A. 24 HP, 1910
RL Targa Florio, 1923
Gran Premio Tipo A, 1931
Gran Premio Tipo B – "P3" aerodinamica, 1934
Gran Premio Tipo 158 "Alfetta", 1938
8C 2900 B Lungo, 1938
1900 C52 Disco Volante spider, 1952

Poprzedni wpis
Zobacz, czy jest tam Twoje zdjęcie
Następny wpis
Furiosa! Legendarna Lancia wraca do nas!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Forzaitalia! Miss Alfa Romeo w Kalifornii!