fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

ForzaItalia.pl w Manufakturze

ForzaItalia.pl w Manufakturze

Wiosenne spotkanie ForzaItalia odbyło się 26.04.09. Początkowo koncepcja była mało oryginalna ale nagle padło hasło – wystawiamy się na Car Show w Łodzi!

 

 

Pojawiła się zatem doskonała okazja do zaprezentowania klubu i portalu w reprezentacyjnym miejscu Łodzi, poznania kolegów z tworzonego projektu, nowego pośród polskich klubów miłosników włoszczyzny czyli Lancia Klub. Jak pomyśleli, tak też zrobili i w piękną słoneczną niedzielę wybraliśmy się na wycieczkę 🙂
Na starcie, za Jankami spotkali się Arkashka i Kinga z Lancia Klub oraz ja. Planowo ruszyliśmy w drogę. Mac oraz Szymek przegapili punkt spotkania i zatrzymali się kawałek dalej. Po kilku kilometrach dołączyliśmy do nich i nasza kolumna zaczynała nabierać rumieńctów – 2x Gtv oraz Lancia Kappa. 

Niebawem dołączył do nas Cytryn pięknym Fiatem Coupe, wraz z rodzinką. Chwila pogaduch i w drogę! Kolumna automobili włoskich spokojnie pokonywała przestrzeń do Rawy Mazowieckiej. W trakcie naszej jazdy dołączyła do nas AR 159 SW, której pasażer serdecznie nas pozdrawiał. Trasa minęła nam zdecydowanie klimatycznie. Dotarliśmy do miejscowości Jeżów, gdzie miał do nas dołączyć Marcin (BladeRunner). Kolejna chwila odpoczynku podczas podróży, wesołe rozmowy i bardzo piknikowy klimat nastoiły nas do kolejnego skoku – Łódź już blisko. 

W międzyczasie udało się potwierdzić telefonicznie z Rastasem, Komandorem zlotów Ik@ra (http://www.cuoresportivo.pl), że przedstawiciele Fiat Auto Poland przewidzieli kilka miejsc dla miłośników włoszczyzny. Kolejny postój, jeszcze na obrzeżach Łodzi, wykorzystany został przez Blade’a na umycie samochodu celem lepszej prezentacji i ostatnia prosta do Manufaktury. 

Wjazd na teren odbył się bez problemu. Reprezentacja ForzaItalia zajęła miejsce w sąsiedztwie przedstawicieli FAP oraz Lancia Klub. Dumnie oklejone auta wzbudzały zainteresowanie odwiedzających ekspozycję. W ciągu tego słonecznego dnia odbyliśmy niejedną rozmowę z kolejnymi potencjalnymi właścicielami włoszczyzny. 

 

Dzień w łódzkiej Manufakturze upłynął iście piknikowo. Piękna pogoda dopisała a tysiące zwiedzających, , podziwiało perełki wystawione przez FAP i Lancia Klub: Mito, nowa Delta, Thema by Ferrari, Lancia Beta HPE Volumex, Delta Integrale EVO I, Thesis… Niektórzy bardziej spostrzegawczy wypatrzyli jeszcze widelczyka w budynku Manufaktury – 4200 Cambiocorsa.

W międzyczasie odbył się obiad we włoskiej restauracji oraz "rozmowy na szczycie" z Panią Małgosią z FAP oraz przedstawicielami Lancia Klub. 

 

Około godziny 17 opuściliśmy teren Manufaktury i każdy udał się w swoją stronę. Dwie Gtvki wracały do Warszawy zaliczając po drodze przerwę na kawę oraz sesję zdjęciową. 

Kolejne udane spotkanie, kolejne aktywne spotkanie. W maju odbędzie się track day a w czerwcu? Kolejna wycieczka?

Zachęcamy do obserwowania portalu forum, na pewno będzie się działo!

Poprzedni wpis
Tallinn - Monte Carlo 1939 - 2009
Następny wpis
Drive it - Day

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

ForzaItalia.pl w Manufakturze