fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Frank Stephenson ocenił wygląd Lamborghini Lanzadora

Frank Stephenson ocenił wygląd Lamborghini Lanzadora

Lamborghini Lanzador jest wyraźnie rozpoznawalny jako Lamborghini, mimo że nie przypomina żadnego innego samochodu tej marki – tak przynajmniej twierdzi Frank Stephenson, słynny projektant samochodowy.

Lamborghini Lanzador Concept zaprezentowany przez włoską markę w zeszłym miesiącu,jest ważny nie tylko dlatego, że stanowi zapowiedź pierwszego dwudrzwiowego crossovera Lamborghini z wysokim prześwitem, ale także dlatego, że będzie to pierwszy samochód elektryczny Lamborghini. Większość ludzi wydaje się uważać koncept za mało odważny, jednak innego zdania jest Frank Stephenson.

Analizując projekt Lanzadora Stephenson mówi, że przypomina mu on Italdesign Parcour sprzed dekady – niekoniecznie dlatego, że wygląda podobnie, ale ze względu na zbliżony styl nadwozia. Światowej sławy projektant dodaje, że jest on natychmiast rozpoznawalny jako Lamborghini. Jedyne co kwestionuje, to nadmiar kratek i wlotów powietrza w przedniej części nadwozia. Za to profil boczny jest jego zdaniem intrygujący – auto wyróżnia się z tłumu, ma ostre linie i załamania w nadwoziu w stylu origami, które współgrają ze sobą jako jeden spójny język projektowania. Mocno zarysowane nadkola mogą również się podobać.

Tył Lanzadora jest również wyraźnie rozpoznawalny jako Lamborghini i podobnie jak Revuelto, zapewnia niezakłócony widok na tylne koła i opony. Podobnie, jak reszta nadwozia, tył jest również bardzo kanciasty, a Stephenson podobnie komplementuje wnętrze.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Lamborghini i Ducati razem w imię bezpieczeństwa na drodze z innowacyjnym systemem
Next post
Alfa Romeo wyprodukuje więcej limitowanych modeli

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Frank Stephenson ocenił wygląd Lamborghini Lanzadora