fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Frank Stephenson wspomina, jak zaprojektował Maserati MC12

Frank Stephenson wspomina, jak zaprojektował Maserati MC12

Przez dziesięciolecia pracy w przemyśle motoryzacyjnym Frank Stephenson zaprojektował kilka prawdziwie kultowych samochodów – a jednym z najbardziej uderzających było Maserati MC12.

W ostatnim filmie opublikowanym na swoim kanale projektant opowiedział o pracy nad modelem MC12, szkicując pojazd przy wykorzystaniu zwykłego długopisu. Przy okazji Frank wspomniał, że MC12 zaprojektowano jako auto wyścigowe, a następnie dostosowano do wymogów drogowych. To było dla niego jedno z najfajniejszych wyzwań, jakim stawił czoła. Niestety zmuszony był pójść na mały kompromis w kwestii kształtu bocznych szyb, o czym wspomniał w materiale:

Maserati MC12 pod względem mechanicznym współdzieliło wiele elementów z Ferrari Enzo. Mimo to oba auta wizualnie oraz pod względem samych proporcji mocno różniły się między sobą. 

Włoski producent wyprodukował zaledwie 62 egzemplarze MC12, spośród których 12 to wersje wyścigowe. Już wkrótce powinniśmy doczekać się debiutu zupełnie nowego modelu MC20, który ma być równie bezkompromisowy. 

Co ciekawe, Frank Stephenson odpowiada także za projekt nadwozia Ferrari F430, o którym opowiedział w tej samej serii, zatytułowanej: Jak zaprojektowałem… .

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
„40 years of success” to seria filmów, która ma uczcić 40-lecie Pandy
Next post
Lamborghini wyprodukowało 10 000 Urusów

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Frank Stephenson wspomina, jak zaprojektował Maserati MC12