fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Il Ponte poleca

Il Ponte poleca

We włoskim klimacie w dniach 20-26 kwietnia

 

 

 

Prosto z/do kina
“Niebieski ptak” (20 kwietnia), “Słodkie życie”(21 kwietnia) i “Boccaccio” (22 kwietnia) to tego tygodniowe propozycje Instytutu Kultury Włoskiej w Warszawie. Pokazy filmów maja miejsce w ramach “Przeglądu Filmów Felliniego” i odbywają się o godzinie 18.00. Wstęp bezpłatny.
Więcej na: http://www.iicvarsavia.esteri.it/IIC_Varsavia/Menu/Gli_Eventi/Calendario?id=25

Prosto z Royal Opera House na duży ekran. Cykl “Cinemaestro” to wspaniałe i najpopularniejsze opery świata w cyfrowej jakości. W repertuarze “Romeo i Julia”, “Don Giovanni” czy “Carmen” – tylko w Cinema City. Tymczasem w Multikinie oraz Silver Screen 21 kwietnia “La Giaconda”.
Więcej na: http://www.cinemaestro.pl/

W tym tygodniu w Kinie Iluzjon w ramach cyklu ” Kino psychoz” włoski “Dziennik schizofreniczki” z 1968 roku (26 kwietnia) oraz 22 kwietnia francusko-włoski “Rogopag” (w cyklu “Kino i religia”).

Więcej na: http://www.fn.org.pl/page/index.php?str=66&id=1887
http://www.fn.org.pl/page/index.php?str=66&id=1877

Do poczytania
Jak żyje się po włosku ? To pytanie zadajemy sobie często i na pewno niektórzy z nas znają już na nie odpowiedz. Dla wszystkich, którzy jednak nadal jej szukają, książka Annalisy Coppolaro-Nowell “Jak żyć po włosku” – już teraz do zamówienia na empik.com, a od 30 kwietnia do kupienia w każdej księgarni.
Więcej na: http://www.empik.com/jak-zyc-po-wlosku-ksiazka,prod9780153,p

Wiedza
Prawdziwe tête à tête ze sztuka w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe M. st Warszawy (ul. Podskarbinska 2). “Giganci dojrzałego renesansu Leonardo, Rafael, Michał Anioł” 22 kwietnia o godzinie 17:00.
Więcej na: http://www.kulturalnie.waw.pl/wydarzenia/986/

Dla lubiących promocje
Bilety Warszawa-Mediolan tylko teraz w Wizzair za niecałe 100zł ! Pomysł na majówkę?

Do posłuchania
Włoska fantazja “Romeo i Julia” wielkiego rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego w poniedziałek 20 kwietnia w Filharmonii Narodowej.
Więcej na: http://www.filharmonia.pl/koncerty_wlasne.pl.html;m1069

Na domowej kanapie
“Balum Balum La Linea” to oryginalna i kultowa już włoska animacja, która podbiła cały świat – intryguje historia bohatera żyjącego w świecie wykreowanym przez linie narysowana tajemnicza ręką.
Do kupienia na empik.com: http://www.empik.com/balum-balum-la-linea-film,prod9240250,p

Wieści z opery
Nowa opera włoska “Lukrecja Borgia” Geatano Dionizettiego już w najbliższą niedziele w Operze Narodowej. Oparta na tle dramatu Victora Hugo opera jest uważana za kamień milowy na drodze rozwoju włoskiej sztuki operowej. Koniecznie należy zobaczyć! Więcej na: http://www.teatrwielki.pl/repertuar.php?action=det&id=1283

Wystawa
Jeszcze tylko w tym tygodniu w salach muzealnych Teatru Wielkiego ostatnia i niepowtarzalna okazja do obejrzenia wystawy prac dwóch światowej sławy projektantów: Gio Pontiego i Philippe’a Starcka ” Ponti/Starck – sztuka wiecej niż użytkowa”.
Więcej na: http://www.aktivist.pl/wydarzenie/eventId,475946,ponti-starck-sztuka-wiecej-nizuzytkowa-wydarzenie.html

www.ilponte.pl

 

Previous post
La Bella Macchina
Next post
Rzymskie wakacje po polsku

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Il Ponte poleca