fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Impreza FCA Performance Days 2019 w Modlinie jest dedykowana Alfie Romeo

Impreza FCA Performance Days 2019 w Modlinie jest dedykowana Alfie Romeo

Na stronie FCA Performance Days bije licznik odliczający dni, godziny i minuty do imprezy. A tych pozostało niewiele, bo start wydarzenia zaplanowano na godzinę 9:00 w dniu 28 września 2019 roku.

Organizatorzy po raz pierwszy postanowili połączyć tor wyścigowy z samochodami marki Alfa Romeo. Jest to zatem ukłon w stronę wszystkich Alfisti, którzy będą mieli świetną okazję, by się spotkać na torze sportowo-treningowym. Uczestnicy zapoznają się z aktualnym portfolio marki oraz podszlifują swoje umiejętności za kierownicą pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów toru Modlin. Krótki klip podsumowujący poprzednią edycję można obejrzeć na kanale Fiata Polska na YouTubie:

https://youtu.be/6l3WT3nUc14

Każdy z uczestników zostanie przypisany do jednej z trzech grup, które naprzemiennie będą przechodzić przez następne etapy wydarzenia, których kolejność została ustalona odgórnie przez organizatora. W planach są jazdy po torze szkoleniowym, w ramach której kierowcy dowiedzą się m.in. jak zająć poprawną pozycję za kierownicą, jak układać ręce podczas jazdy, przekonają się na własnej skórze o podsterowności, optymalnym torze jazdy, właściwym operowaniu pedałem gazu, a także technikach odzyskania przyczepności. Przewidziano także hamowanie awaryjne z wykorzystaniem systemów bezpieczeństwa oraz hamowanie awaryjne ze zmianą pasa ruchu (omijania przeszkody).

Na torze sportowym w Giulii i Stelvio w wariantach Veloce i Quadrifoglio uczestnicy nauczą się o zachowaniu w różnych fazach zakrętu, podstawowych zasadach doboru toru jazdy, balansie pojazdu, przewidywaniu zagrożeń, wyczuciu nawierzchni, uzyskaniu efektywnej trakcji, a także właściwym operowaniu kołem kierowniczym i zmianą biegów. 

Zaś na torze off-roadowym uczestnicy przejadą się Jeepem, ucząc się zasad poruszania na nieutwardzonych drogach oraz wykorzystywania systemów wspomagających bezpieczeństwo. 

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy być właścicielem samochodu marki Alfa Romeo oraz opłacić wpisowe w wysokości 500 zł. Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem formularza na oficjalnej stronie wydarzenia – fcaperformancedays.pl

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
FCA Heritage świętuje 120-letnią historię rozszerzeniem usług dla aut klasycznych
Następny wpis
Abarth Days 2019 odbędą się w pierwszy weekend października

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Impreza FCA Performance Days 2019 w Modlinie jest dedykowana Alfie Romeo