fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA Heritage świętuje 120-letnią historię rozszerzeniem usług dla aut klasycznych

FCA Heritage świętuje 120-letnią historię rozszerzeniem usług dla aut klasycznych

Wszystko rozpoczęło się w 1899 roku w Turynie. Grupa siedmiu biznesmenów, włącznie z Giovannim Agnellim, zainwestowała w rynek, który wówczas wciąż był zdominowany przez powozy konne. 120 lat później, departament FCA Heritage chcąc uczcić bogate dziedzictwo marki, rozszerzył usługi dedykowane klasycznym samochodom marki Fiat o certyfikat autentyczności i usługi renowacyjne.

Firma powstała pod nazwą The Società Anonima Fabbrica Italiana di Automobili w Turynie, dokładnie 11 lipca 1899 roku. Wkrótce nazwa została uproszczona do Fabbrica Italiana Automobili Torino, w skrócie FIAT. Tak rozpoczął się pierwszy rozdział bogatej historii włoskiej marki, która dzięki innowacyjnym rozwiązaniom wybiegała w przyszłość przyspieszając rozwój społeczeństwa. 

Dzięki dalekowzroczności twórców i zarządzających powstało wiele niezapomnianych i ikonicznych samochodów, będących czymś więcej niż tylko sposobem na przedostanie się z punktu A do punktu B. Bardzo ciekawą historię Fiata można przeczytać (w języku angielskim) na stronie FCA Heritage. Została ona podzielona na kilka sekcji, w tym: firma, loga, samochody i ludzie. Przewijając slajder ze zdjęciami naszym oczom pojawi się kolejny rozdział tekstu opowiadającego o ciekawych momentach historii.

Dziedzictwo motoryzacyjne jest pielęgnowane przez specjalny departament FCA Heritage, który 5 kwietnia 2019 roku doczekał się nowego i bardzo imponującego centrum o nazwie Heritage Hub. Na ogromnej przestrzeni wystawowej można podziwiać setki imponujących i zapierających dech w piersiach klasyków, modeli koncepcyjnych, limitowanych, rajdowych i drogowych. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
W listopadzie możemy spodziewać się debiutu poliftowych Giulii i Stelvio
Następny wpis
Impreza FCA Performance Days 2019 w Modlinie jest dedykowana Alfie Romeo

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

FCA Heritage świętuje 120-letnią historię rozszerzeniem usług dla aut klasycznych