fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Abarth Days 2019 odbędą się w pierwszy weekend października

Abarth Days 2019 odbędą się w pierwszy weekend października

Do najbardziej oczekiwanego wydarzenia w roku pozostał tylko jeden miesiąc. Największy europejski zlot odbędzie się w Mediolanie 5 i 6 października, aby uczcić pierwsze 70 lat Abartha.

Pełna atrakcji impreza Abarth Days 2019 będzie miała miejsce w Mediolańskiej Dzielnicy Innowacji (MIND). W planach przewidziano jazdy próbne na torze i na drogach, wystawę obecnej i klasycznej gamy modeli oraz różne inne rozrywki, w tym pokaz akrobatyczny czy salon gier i zabaw dla dzieci. Obecnie na świecie istnieją 74 oficjalne kluby zrzeszające fanów marki ze skorpionem w logo, a społeczność zwana The Scorpionship liczy ponad 111 000 członków.

Największe europejskie spotkanie miłośników marki Abarth odbędzie się w pierwszy weekend października w Mediolanie i zapewni wszystkim uczestnikom możliwość doświadczania przez dwa dni zabaw, emocji i adrenaliny w najlepszym wydaniu. To wszystko w atmosferze świętowania 70-lecia skorpiona.

Organizatorzy obiecują, że dwudniowa impreza będzie tak przepełniona aktywnościami, jak wcześniejsze edycje. Uczestnicy zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w jazdach testowych na torze i drodze własnymi Abarthami lub u boku kierowców testowych. Szczególnie ekscytujące może być to drugie doświadczenie na fotelu pasażera rajdowej 124 Rally

Odbędzie się wystawa obecnych i klasycznych samochodów, przedstawiająca bogatą historię Abartha. Na miejscu pojawią się znane osobistości i szanowani eksperci. Alternatywnie będzie można się nieco oderwać i podziwiać ekstremalne sztuczki na BMX-ach w wykonaniu profesjonalistów. Na wszystkich będzie czekać także wielka niespodzianka… 

Założenia tego wydarzenia są ambitne – chodzi o próbę pobicia ubiegłorocznej, rekordowej liczby ponad 4000 fanów i 3000 jazd testowych. Wszelkie informacje na ten temat dostępne są na oficjalnej stronie internetowej imprezy.

Do uczestnictwa w tej edycji dodatkowo zachęca tor o długości trzech kilometrów, zbudowany w parku Nauki, Wiedzy i Innowacji, który wyróżnia się charakterystyczną sekwencją zakrętów i ostrych serpentyn, w tym nawrotów. A jak wiadomo – ciasne zakręty są domeną zwinnych Abarthów. Przewidziano również naukę doskonalenia techniki jazdy pod okiem doświadczonych instruktorów. 

W strefie rozrywkowej przygotowano ciekawe aktywności także z myślą o dorosłych, którzy będą mieli okazję sprawdzić się w symulatorach samochodowych. Całość ma być okraszona smacznym ulicznym jedzeniem, muzyką i stoiskami sprzedającymi autentyczne akcesoria Abarth by Mopar.

Organizatorzy podkreślają, że absolutnymi bohaterami wydarzenia będą samochody marki Abarth, reprezentujące wszystkie epoki. Wstęp na imprezę jest płatny, a ceny biletów zaczynają się od 10 euro. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Impreza FCA Performance Days 2019 w Modlinie jest dedykowana Alfie Romeo
Następny wpis
Ferrari: Restrykcje dotyczące emisji i dźwięku zagrażają jednostkom V12

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Abarth Days 2019 odbędą się w pierwszy weekend października