fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Iveco Ferrari na sprzedaż. Autokarem podróżował Michael Schumacher

Iveco Ferrari na sprzedaż. Autokarem podróżował Michael Schumacher

Już 8. lutego podczas aukcji w Paryżu, w ofercie Bonhams znajdzie się oficjalny autokar IVECO, który był używany przez zespół Ferrari w latach 2001-2005. Co najistotniejsze – tym pojazdem podróżowali zarówno Michael Schumacher, jak i jego kolega z drużyny, Rubens Barrichello.

IVECO zostało przekształcone ze standardowego autokaru w luksusowy dom z silnikiem, opracowanym na zamówienie. Wysokoprężna jednostka o mocy 380 KM współpracowała z 8-biegową skrzynią ZF. Pojazd wyposażono w zawieszenie pneumatyczne. Pierwotnie na pokładzie znajdowały się dwa oddzielne apartamenty z TV, telefonem satelitarnym, łączem internetowym i stołem do fizjoterapii.

Jednak drugi właściciel autokaru zlecił jego pełną przebudowę do obecnego stanu. Cała instalacja elektryczna została wymieniona i zmodernizowana, a pojazd wyposażono w kompletną łazienkę z ceramiczną toaletą, niezależne systemy ogrzewania i klimatyzacji, wbudowany generator wysokoprężny 220 V, system kina domowego Bose oraz podwójne łóżko Hastens Luxuria.

Iveco Ferrari Scuderia Team na sprzedaż

Skąd zatem wiadomo, że to auto niegdyś służyło zespołowi Ferrari? Właściciel do pojazdu dołącza certyfikat Ferrari Authenticity podpisany przez byłego szefa zespołu – Stefano Domenicaliego. W skład dokumentacji wchodzą także angielski dowód rejestracyjny V5C, nieaktualne obowiązkowe badania techniczne przeprowadzone na terenie Wielkiej Brytanii oraz różne faktury za przebudowę pojazdu.

Eksperci spekulują, że pojazd w doskonałej kondycji, o przebiegu mniejszym niż 90 000 km, może osiągnąć cenę na aukcji w przedziale 125-150 tys. euro (czyli nawet 620 000 zł).

Wszelkie szczegóły dotyczące aukcji znajdziecie pod tym adresem – bonhams.com.

Ferrari F2001

Na aukcji RM Sotheby’s w Nowym Jorku sprzedano bolid Formuły 1, którym niegdyś jeździł Michael Schumacher. Cena sięgnęła aż 7,5 mln dolarów, dzięki czemu Ferrari F2001 stało się najdroższym bolidem F1 obecnego tysiąclecia, jakie trafiło na aukcję.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Bonhams

Alfa Romeo Abonament
Poprzedni wpis
Alfa Romeo Abonament – nowa forma wynajmu aut dla firm
Ferrari 166 MM Spider 1953
Następny wpis
Ferrari 166 MM Spider na aukcji. Wyprodukowano tylko 13 egzemplarzy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Iveco Ferrari na sprzedaż. Autokarem podróżował Michael Schumacher