fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Jay Leno zaprasza na przejażdżkę Fiatem 131 Abarthem i Lancią Deltą S4

Jay Leno zaprasza na przejażdżkę Fiatem 131 Abarthem i Lancią Deltą S4

W nowym odcinku Jay Leno’s Garage wystąpiły dwie włoskie legendy rajdów samochodowych – Fiat 131 Abarth z 1978 roku oraz Lancia Delta S4 z 1986 roku. Oba auta należą do kolekcjonera Johna Campiona.

Delta to jeden z najbardziej ikonicznych samochodów rajdowych wszech czasów, który startował w grupie B i to z sukcesami. Przedstawiony na filmie egzemplarz, następca modelu 037, jest napędzany opracowanym przy współpracy z Giorgio Piantą 4-cylindrowym silnikiem turbodoładowanym o pojemności 1,8 litra i mocy 550 KM. Moment obrotowy trafia na obie osie za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni ręcznej. 

Fiat 131 Abarth to także samochód rajdowy z krwi i kości – z tą różnicą, że startował w grupie 4. Sercem tego konkretnego egzemplarza jest nieoryginalny, 2-litrowy silnik 4-cylindrowy o mocy 275 KM. Mimo mniejszej mocy, auto jest niemniej wyjątkowe od rajdowej Delty S4. Więcej o obu autach i ich właścicielu dowiecie się oglądając film opublikowany na oficjalnym kanale Jay Leno’s Garage na YouTubie:

Drogowa wersja Lancii Delty S4 również jest bardzo pożądanym samochodem. Jej ceny na rynku wtórnym mogą sięgać nawet 500 000 euro. Tańsza w zakupie będzie Delta Futurista od Automobili Amos, ważąca 1250 kg i osiągająca moc 330 KM.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Ferrari świętuje 25-lecie obecności na rynku Bliskiego Wschodu
Następny wpis
CarSales sprawdził, czy 4C wciąż jest konkurencyjne mimo wieku

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Jay Leno zaprasza na przejażdżkę Fiatem 131 Abarthem i Lancią Deltą S4