fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Kawalkada 80 klasycznych Ferrari odwiedziła Rzym

Kawalkada 80 klasycznych Ferrari odwiedziła Rzym

Rzymskimi drogami przejechała kawalkada składająca się z pokaźnej liczby 80 klasycznych samochodów marki Ferrari. Wszystko w ramach trzeciej już edycji wydarzenia Cavalcade of Classiche in Rome, która w tym roku odbyła się w dniach od 20 do 22 września.

Dzięki współpracy rady miasta Rzymu i innych instytucji, kawalkada mogła przejechać przez najbardziej ikoniczne ulice stolicy, które wcześniej nie były dostępne na potrzeby większych imprez motoryzacyjnych. W hołdzie dla historii miasta sznur Ferrari poruszał się po takich starożytnych drogach jak: Tiburtina, Salaria, Flamina, Cassia i Appia.

W piątek kawalkada zwiedziła Lacjum, przejeżdżając przez Borgo San Pietro na jeziorze Salto i Rieti, a następnie „wspinając się” na górę Terminillo i odwiedzając wspaniałe wodospady Marmore. Drugiego dnia Ferrari odwiedziły Todi, Viterbo czyli miejsca, w których sztuka i historia odgrywają główną rolę. Organizatorzy zorganizowali lunch naprzeciwko Pałacu Papieży.

Niedziela była poświęcona Rzymowi i jego wzgórzom wzdłuż trasy, która prowadzi do wiecznego miasta przez Frascati, Castel Gandolfo i Park Archeologiczny Appia Antica. Ostatnia parada ulicami Rzymu była przepełniona wspaniałymi widokami nie tylko dla właścicieli Ferrari, ale także dla fanów włoskiej marki.

Odbyła się także wystawa samochodów w parku Villa Borghese. Podziwiać można było takie perełki, jak słynną 750 Monzę z 1954 roku, 500 TCR z 1957, a także 275 GTB z 1964 roku, pośród wielu innych imponujących modeli.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Poprzedni wpis
Charles Leclerc: Sochi może być wymagające
Następny wpis
Nowe Maserati będą opracowywane i produkowane we Włoszech

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Kawalkada 80 klasycznych Ferrari odwiedziła Rzym