fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Nowe Maserati będą opracowywane i produkowane we Włoszech

Nowe Maserati będą opracowywane i produkowane we Włoszech

Zgodnie z programem inwestycyjnym FCA dla Włoch, w ramach którego firma ma zainwestować 5 miliardów dolarów, Maserati ogłosiło swój plan innowacji w zakresie produkcji, elektryfikacji i autonomicznych technologii napędowych.

Wszystkie nowe modele Maserati będą w 100% produkowane we Włoszech. Auta będą korzystać z rozwiązań hybrydowych i w pełni elektrycznych, zapewniając innowacyjność, jak i wysoką wydajność osadzoną w DNA marki. Wszystkie modele elektryczne Maserati mają w założeniu producenta łączyć tradycyjną, wysoko cenioną dynamikę jazdy, z technologią elektryczną nowej generacji, oferując unikalne tryby jazdy, zwiększony zasięg i bardzo szybkie ładowanie.

Ważnym krokiem dla Maserati jest wprowadzanie technologii z zakresu autonomicznej jazdy. Wszystkie nowe modele, jak i zaktualizowane, będą oferowały szereg innowacyjnych rozwiązań: poczynając od ulepszonego systemu wspomagania jazdy (drugi z pięciu poziomów autonomii), a kończąc na poziomie trzecim, z możliwością manewrowania na pasach ruchu lub bezpiecznego zatrzymania pojazdu na poboczu drogi, jeśli kierowca nie jest w stanie przejąć kontroli nad pojazdem.

W 2020 roku firma rozpocznie elektryfikację. Szlaki przetrze wytwarzane w Turynie Ghibli, które zyska hybrydowy napęd, łączący tradycyjny silnik benzynowy z elektrycznym.

Za to pierwszym całkowicie nowym modelem Maserati, który zadebiutuje na rynku, będzie długo wyczekiwany samochód sportowy, czyli następca GranTurismo i GranCabrio. Producent zapewnia, że pojazd – mimo innowacji, ma kultywować tradycyjne wartości marki. Za jego produkcję będzie odpowiadać zakład w Modenie, gdzie prowadzone są prace nad modernizacją głównych linii w celu dostosowania go do elektrycznych układów napędowych.

Następnie powstanie nowy pojazd użytkowy Maserati, który będzie wytwarzany w Cassino. Ze względu na zastosowane innowacyjne technologie, ma on odgrywać wręcz wiodącą rolę dla marki. Na budowę nowej linii produkcyjnej, której otwarcie zaplanowano na koniec pierwszego kwartału 2020 roku, przeznaczono około 800 mln euro. Oczekuje się, że pierwsze samochody z tzw. „przedserii” zjadą z linii do 2021 roku. Produkcja nowych modeli będzie uzupełnieniem prestiżowej i stale ulepszanej linii produktów Maserati: Levante, Quattroporte i Ghibli.

Wraz z wprowadzeniem różnych innowacji produktowych, Maserati wzmacnia znaczenie Włoch w zakresie produkcji – szczególnie Modeny, która nadal będzie odgrywać strategiczną rolę jako główna siedziba marki.

W Modenie rozpoczęto już budowę lakierni wyposażonej w innowacyjne technologie o niskiej szkodliwości dla środowiska naturalnego. Klienci Maserati będą mogli obserwować, jak malowany jest ich samochód.

Wreszcie firma opracowuje całkowicie nowy program dostosowany dla klientów poszukujących jedynego w swoim rodzaju poziomu ekskluzywności. W ramach zakładu w Modenie powstanie dedykowany warsztat personalizacji.

Plan inwestycyjny FCA 2019-2021 dla Włoch, ogłoszony 29 listopada w Turynie, obejmuje trzynaście całkowicie nowych lub znacząco zaktualizowanych modeli FCA i dwanaście zelektryfikowanych wersji nowych lub istniejących modeli. 

 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Kawalkada 80 klasycznych Ferrari odwiedziła Rzym
Następny wpis
Charles Leclerc zajął trzecie miejsce w Sochi

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Nowe Maserati będą opracowywane i produkowane we Włoszech