fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Kierowcy Ferrari przed rundą w Baku: Chcemy się dobrze spisać

Kierowcy Ferrari przed rundą w Baku: Chcemy się dobrze spisać

Sebastian Vettel i Charles Leclerc spędzili czwartek w Baku. Rozmawiali z mediami, spotkali się z inżynierami i przeszli się po torze ulicznym w stolicy Azerbejdżanu. Obaj są gotowi na zbliżający się wyścig, kwalifikacje i treningi.

Sebastian Vettel opowiedział o tym, jak pracowity piątek go czeka:

Mamy kilka modernizacji, które musimy przetestować i ocenić, czy mogą one pomóc nam w uzyskaniu oczekiwanych wyników. Wciąż jesteśmy w grze, mimo że pierwsze trzy wyścigi nie poszły po naszej myśli, być może konkurenci mieli trochę więcej szczęścia, niż na to zasłużyli, a my nieco mniej. Ale pracujemy nad tym, by to zmienić. Nadal uważam, że jesteśmy bardzo konkurencyjni i jeśli uda nam się sprawdzić, aby wszystko działało prawidłowo, możemy być bardzo szybcy i skutecznie utrudnić życie rywalom.

Zaś Charles Leclerc jest bardzo pozytywnie nastawiony na myśl o rywalizacji na torze Baku – podkreślał jak bardzo lubi po nim jeździć:

Uwielbiam wszystkie tory uliczne i muszę powiedzieć, że ten zawsze się do mnie „uśmiechał”, zarówno w Formule 2, jak i w Formule 1, ponieważ to właśnie tutaj w zeszłym roku zdobyłem swoje pierwsze punkty. Jeśli mam określony cel, to po prostu staram się wykonać dobrze swoją robotę, dokonując wszelkich starań, by w pełni wykorzystać potencjał pojazdu i zapewnić sobie możliwie dobry występ. Oczywiście nie mam na myśli tego, że nie jestem niecierpliwy, by odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w rywalizacji na najwyższym poziomie, ale jednocześnie wiem, że ważniejsze jest skoncentrowanie się na pracy, niż na zwycięstwie. Jestem przekonany, że z takim nastawieniem możemy osiągnąć takie wyniki, na których nam zależy.

Pierwsze dwie sesje treningowe odbędą się w piątek, a następna – dzień później, poprzedzająca kwalifikacje. Rozpoczęcie wyścigu przewidziano na godzinę 14:10 polskiego czasu w niedzielę, 28 kwietnia 2019 roku.

Obecnie w klasyfikacji generalnej Sebastian Vettel zajmuje 4. pozycję, Charles Leclerc 5., podczas gdy kierowcy Alfa Romeo Racing znajdują się na 7. (Kimi Raikkonen) i 16. (Antonio Giovinazzi).

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Master Maserati
Previous post
Maserati zapowiada ofensywę
Next post
I runda Pucharu ForzaItalia.pl 2019 – znamy zwycięzcę

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Kierowcy Ferrari przed rundą w Baku: Chcemy się dobrze spisać