fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

I runda Pucharu ForzaItalia.pl 2019 – znamy zwycięzcę

I runda Pucharu ForzaItalia.pl 2019 – znamy zwycięzcę

W niedzielę 14. kwietnia odbyła się I runda Pucharu ForzaItalia.pl w ramach Liqui Moly Classicauto Cup 2019 na Torze Modlin pod Warszawą. Po sobotnich opadach śniegu pojawiły się obawy co do warunków na zawodach, ale znany i lubiany obiekt wyścigowy przywitał wszystkich blaskiem słońca. Wspaniała słoneczna pogoda utrzymała się przez cały dzień i ściągnęła z Warszawy wielu kibiców, którzy postanowili spędzić niedzielę na torze, aby spotkać się ze znajomymi i obserwować zmagania klasyków z trybun widokowych.

Do pierwszej rundy zgłosiło się blisko 80 samochodów. Zawody zaszczyciła liczna reprezentacja klasycznych Mini. Część z nich przygotowana do sportu pod kątem zawodów Track Day. Mini na technicznym Torze Modlin czuły się jak wyścigowe gokarty. Najszybsze jednak na tej krętej próbie okazały się japońskie samochody o rodowodzie rajdowym spod znaku trzech diamentów. Mitsubishi Lancer Evo IX prowadzone przez Makiego oraz Mitsubishi Lancer Evo V Piotra Grząba. Trzeci najlepszy wynik należał do Marka Sudera w Fordzie Sierra RS Cosworth 4×4 zgłosiło się – doskonałej replice rajdowego samochodu Mariana Bublewicza. Do Modlina przyjechali też uczestnicy, którzy po raz pierwszy wystartowali w zawodach z cyklu Liqui Moly Classicauto Cup.

W naszym pucharze Herbie w czarnej Alfie Romeo 155 ponownie okazał się najlepszy, wyprzedzając rywali – Filipa Nowickiego w Fiacie Seicento oraz Marcina Chmielewskiego w Alfie 145.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na II rundę Pucharu ForzaItalia.pl w ramach Liqui Moly Classicauto Cup, która odbędzie się 25. maja na Torze Jastrząb.

Szczegółowe wyniki I rundy Liqui Moly Classicauto Cup – Track Day Tor Modlin znajdują się na stronie: http://classicautocup.pl

 

Tekst: Jakub Żołędowski / Jakub Strzemżalski

Zdjęcia: Jakub Żołędowski

Poprzedni wpis
Kierowcy Ferrari przed rundą w Baku: Chcemy się dobrze spisać
Następny wpis
Ferrari 3. i 5. w Baku

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

I runda Pucharu ForzaItalia.pl 2019 – znamy zwycięzcę