fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Lamborghini chce umocnić swoją pozycję w USA za sprawą wyścigów

Lamborghini chce umocnić swoją pozycję w USA za sprawą wyścigów

Szefowie Lamborghini monitorują rozwój nowych zasad dotyczących FIA World Endurance Championship i IMSA WeatherTech SportsCar Championship. Ich zdaniem to bardzo ekscytująca szansa dla włoskiej marki, która ma wielkie ambicje wyścigowe.

Jak wynika z wypowiedzi Giorgio Sanny w rozmowie z magazynem Motorsport, zapowiadane wprowadzenie nowych serii wyścigowych, opracowanych z myślą o hipersamochodach, może zbiec się w czasie z rozszerzeniem działalności przez Lamborghini w zakresie motorsportu w Europie i USA, poza serie GT3/GTD i SuperTrofeo

Coraz lepsze wyniki sprzedażowe seryjnie produkowanych samochodów otwierają więcej możliwości przed producentem z Sant’Agata Bolognese. Już teraz czołowi przedstawiciele Lamborghini rozważają potencjalne kierunki rozwoju, o czym wspomniał Giorgio Sanna:

Platforma DPi [LMDh] jest bardzo interesująca, podobnie jak hipersamochody w World Endurance Championship. To jedna z tych kategorii, na którą patrzymy z zainteresowaniem i myślą, by ewentualnie zaangażować się w przyszłości. Ale na dziś nic nie zostało postanowione – to tylko ewaluacja. Platforma IMSA jest dla nas strategiczna, ponieważ Ameryka Północna to nasz rynek numer jeden. Trzy z rzędu wygrane w wyścigu 24 Hours of Daytona w klasie GTD oraz rozwój Super Trofeo to dla nas dobre narzędzia marketingowe. Promujemy świadomość marki od sportowej strony na najważniejszym na świecie rynku. 

Jak twierdzi Maurizio Reggiani, platforma GT3 otworzyła producentom samochodów drzwi do świata wyścigów w USA:

To był ogromny sukces i myślę, że to samo chcą powtórzyć z nową platformą. Producenci inwestują w sporty motorowe dla świata, nie dla jednego kraju. A porozumienie między IMSA i ACO jest mądrym i inteligentnym rozwiązaniem. Wiemy, że koszty mogą wzrosnąć, więc ważne jest, aby kontrolować to z politycznego punktu widzenia i naprawdę trzymać się swoich zasad. 

Wielkie sukcesy w serii Super Trofeo świętowali Karol Basz i Andrzej Lewandowski.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
FCA świętuje 100 lat obecności w Polsce
Następny wpis
FCA Heritage będzie obecne na Rétromobile 2020

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Lamborghini chce umocnić swoją pozycję w USA za sprawą wyścigów