fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Lamborghini w 2016 roku

Lamborghini w 2016 roku

Rok 2016 za nami. Z wielkim zainteresowaniem śledziliśmy motoryzacyjne kroki producentów luksusowych samochodów, takich jak Ferrari, Maserati czy Lamborghini. W skromnej ofercie tego ostatniego, największe wrażenie zrobił na nas Huracan Torofeo o mocy 1000 KM. Został zaprezentowany w Genewie i mieliśmy tę szansę, by zobaczyć go na żywo.

Pozostałe modele (wersje) stanowią fundament sprzedaży marki.  Skoro mowa o sprzedaży, to mogłoby się wydawać, że w przypadku Lamborghini – marki zarówno o sportowych, jak i luksusowych korzeniach – będzie ona raczej na stałym poziomie. Analizując wyniki sprzedaży z roku 2016 doszliśmy do wniosku, że jest zupełnie inaczej.

W 2016 roku Lamborghini po raz pierwszy przekroczyło 3400 sztuk sprzedanych samochodów – łączny wynik to dokładnie 3457, co stanowi wzrost o 7% w porównaniu z rokiem wzceśniejszym. Wzrost sprzedaży nastąpił na każdym z kluczowych rynków (w Europie, w Stanach Zjednoczonych i na Bliskim Wschodzie). Dzięki modelowi Huracan pobity został jeszcze jeden rekord – sprzedaży jednostek V10.  Silniki te trafiły do 2353 samochodów (w 2015 było to 2242 pojazdów).

Rok 2016 to także sukces pod względem sportowym. W zawodach serii GT3 na całym świecie wystartowało ponad 40 egzemplarzy Lamborghini. Zespoły ścigające się samochodami tej marki wygrały łącznie 18 wyścigów. Dodatkowo 52-troknie stawały na podium.

 

Przytaczając sukcesy, jak i ważne wydarzenia będące blisko Lamborghini, nie należy zapomnieć o 50. rocznicy powstania modelu Miura (pisaliśmy o tym tutaj).

Przez najbliższy rok włoska marka nie planuje spektakularnych premier. Nie są jednak wykluczone prezentacje samochodów z limitowanych serii czy prototypów. Pewne jest za to wprowadzenie do sprzedaży pierwszego SUV-a w 2018 roku. Urus – bo tak będzie się nazywał – już wielokrotnie pokazywany był przez media. Samochód produkowany będzie w fabryce Sant’Agata w Bolonii. Ze względu na znaczny wzrost produkcji, zakład już teraz przechodzi gruntowną modernizację.

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: Lamborghini Press

Poprzedni wpis
Alfa Romeo 4C, emerytura, Monako...
Następny wpis
Giulia w walce o tytuł samochodu roku

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Lamborghini w 2016 roku