fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Lancia na ogonie piratów drogowych! Oto film

Lancia na ogonie piratów drogowych! Oto film

Pamiętacie bardzo szybkie i oznakowane Lancie Delta z wideorejestratorami? Jedna z nich stała się główną bohaterką filmu. Zapraszamy na seans…

Niedawno pisaliśmy o tym, że sześć sztuk Lancii Delta w wersji Oro ze 190-konnym turbodieslem 1.9 Twinturbo MultiJet pod maską stało się najnowszym nabytkiem policji Warmii i Mazur. Jedna z nich stała się główną bohaterką poniższego filmu – mrągowscy policjanci z drogówki są z nowego radiowozu bardzo dumni Smiley

Delta, która patroluje w Mrągowie (tak jak pozostałe policyjne Lancie),  ma zamontowany wideorejestrator oraz zestaw komputerowy z drukarką i oprogramowaniem. Dodatkowym wyposażeniem pojazdów są tablice świetlne służące do wysyłania poleceń typu "JEDŁ¹ ZA MNÄ„", "STOP POLICJA", które umieszczone są za tylną szybą pojazdów.

Lancie w mundurze potrafią rejestrować prędkość aut jadących przed, jak i za oznakowanym radiowozem. Dodatkowo policjanci nagrywają inne wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego – niezapięte pasy, rozmowa przez telefon komórkowy, jazda bez świateł itp.

Także to co jest sercem policyjnej Delty zasługuje na uwagę. Cecha charakterystyczna doładowanego silnika 1.9 Twinturbo MultiJet to przede wszystkim zastosowanie dwóch turbosprężarek – jednej kompaktowej, o niewielkiej bezwładności, dla zapewnienie szybkiej i dynamicznej reakcji już przy niskich obrotach oraz drugiej, o większych rozmiarach, dla zapewnienia bardzo wysokiej mocy. Rezultat – moc maksymalna 190 KM i maksymalny moment obrotowy 400 Nm przy 2000 obr./min.

Choć tak naprawdę moment obrotowy o wartości aż 300 Nm jest dostępny już przy 1250 obr./min. Efekt? To co policjanci lubią najbardziej – przyspieszenie od zera do 100 km/h trwa 7,9 s (tak jest w katalogu producenta, pan policjant widocznie trochę "stuningował" swój radiowóz Smiley). Prędkość maksymalna – 222 km/h.
 
Warto zaznaczyć, że samochody jakimi policja patroluje już drogi są nie tylko szybkie i bezpieczne lecz także komfortowe – wyposażenie wersji Oro to m.in. w przednie światła do jazdy dziennej w technologii LED, automatyczna klimatyzacja także z nawiewem na tylną kanapę co docenią kierowcy, którzy przy wypisywaniu mandatu będą musieli ochłonąć na tylnej kanapie Lancii. Zaś podświetlane lusterka w osłonach przeciwsłonecznych lubią zapewne panie policjantki Smiley

Przypominamy, że tak wyposażone Delty poza komendą powiatową w Mrągowie trafiły  też do policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz do komend miejskich w Olsztynie i Elblągu a także do powiatowych w Ostródzie i Giżycku. Wartość jednego samochodu to ok. 127 tys. zł.

Poprzedni wpis
Zmiany za kierownicą Fiata
Następny wpis
Te samochody się nie psują i kropka

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Lancia na ogonie piratów drogowych! Oto film