fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Limitowana edycja Lancii Stratos zadebiutuje w Wielkiej Brytanii podczas 2020 Salon Prive

Limitowana edycja Lancii Stratos zadebiutuje w Wielkiej Brytanii podczas 2020 Salon Prive

Manifattura Automobili Torino (MAT) uruchomi nową, limitowaną edycję Lancii Stratos w Wielkiej Brytanii podczas Salon Privé 2020, który zaplanowany jest na wrzesień.

Limitowana edycja jest inspirowana legendarnym samochodem rajdowym z lat 70. Wszystkie egzemplarze będą oparte o Ferrari F430, w stosunku do którego mają być lżejsze i zwinniejsze. Serce ma stanowić 4,3-litrowy silnik V8 o mocy 540 KM, za sprawą którego sprint od 0 do 100 km/h potrwa zaledwie 3,3 sekundy, a prędkość maksymalna wyniesie 273 km/h. 

Premiery nie może doczekać się Ricardo Garella, menedżer ds. marketingu w firmie Manifattura Automobili Torino (MAT):

Cieszymy się i jesteśmy dumni, że po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii zaprezentujemy naszego nowego Stratosa w tak ikonicznym miejscu. Salon Privè stanowi idealne tło dla naszych samochodów i dla tego rodzaju doświadczeń, które zawsze staramy się oferować naszym klientom: z niecierpliwością czekamy na prezentację Stratosa we wrześniu w Pałacu Blenheim.

Pierwszy prototyp Stratosa zadebiutował w 2010 r., jednak ostateczna wersja trafiła do sprzedaży dopiero w 2018 r., po tym jak niemiecka firma New Stratos GbR przyznała MAT prawa do produkcji tego pojazdu.

Na ten samochód z otwartymi rękoma czeka także dyrektor sprzedaży Salon Privé David Bagley:

MAT Stratos jest genialną współczesną interpretacją ikony lat 70., a pasja i umiejętności inżynieryjne, które przyczyniły się do powstania tego oszałamiającego hołdu, nie podlegają dyskusji. Projektując nowy samochód MAT dołożył wszelkich starań, aby odtworzyć pojazd, który jest jak najbardziej wierny oryginałowi. Zostanie wybudowanych zaledwie 25 egzemplarzy, tak więc każdy będzie bardzo rzadki – jesteśmy zachwyceni mogąc pokazać jeden z nich naszym gościom, spośród których jest wielu kolekcjonerów limitowanych supersamochodów.

Salon Privè 2020 odbędzie się w dniach od 23 do 26 września. Organizatorzy wprowadzili restrykcje mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom. Będą oni sprawdzać temperaturę odwiedzających w specjalnie odizolowanym pomieszczeniu, do tego obligatoryjne mają być przestrzegane przepisy dotyczące dystansu społecznego.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Tak wygląda unikatowa 488 Pista Verde Tevere
Następny wpis
Ferrari zaprezentowało film Le Grand Rendez-Vous

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Limitowana edycja Lancii Stratos zadebiutuje w Wielkiej Brytanii podczas 2020 Salon Prive