fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Marchionne zapowiedział zmiany w fabrykach FCA

Marchionne zapowiedział zmiany w fabrykach FCA

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w nowym 5-letnim planie FCA, który ma zostać ogłoszony 1 czerwca 2018 roku, istotną rolę ma odgrywać polska fabryka w Tychach.

Fiat Chrysler Automobiles ma ambicje, by powalczyć o większy kawałek przysłowiowego tortu w przypadku segmentu premium. Jednocześnie ograniczona ma zostać oferta pojazdów budżetowych – z rynku znikną Alfa Romeo MiTo oraz Fiat Punto. W ten sposób zwolni się miejsce w fabrykach, gdzie będą mogły powstawać nowe SUV-y Alfy Romeo, Jeepa i Maserati.

Najnowsze doniesienia są zatem zbieżne z tym, o czym Sergio Marchionne wspomniał w rozmowie z Top Gear. Podsumowując jego przekaz – Fiat będzie odgrywać coraz mniejszą rolę w Europie.

Dlatego też istotnym elementem w tej całej układance jest jego polska fabryka. Tyski zakład ponownie ma zająć się wytwarzaniem Pandy. Wprowadzenie tego rodzaju zmiany w życie mogłoby nastąpić na przełomie 2019 i 2020 roku. Właśnie wtedy na rynku powinien pojawić się następca obecnej generacji Pandy.

Wspomniana decyzja ma pomóc w realizacji głównych założeń 5-letniego planu, mającego na celu zwiększenie produkcji pojazdów premium, podniesienie słupków sprzedaży Jeepa na całym świecie i rozwinięcie technologii hybrydowych i elektrycznych. Te ostatnie z czasem mają wyprzeć w gamie odmiany z silnikami wysokoprężnymi.

Kolejną przesłanką mogącą świadczyć o wiarygodności najnowszych doniesień jest fakt, że w styczniu Sergio Marchionne powiedział o możliwości podwojenia zysków operacyjnych przez FCA. W osiągnięciu tego lwi udział miałaby mieć marka Jeep.

Już teraz na przykładzie Alfy Romeo widać, że obrany kierunek jest właściwy. Włoska marka odnotowała 62% wzrost produkcji w 2017 roku, dzięki znacznie wyższemu popytowi na Giulię i Stelvio.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Trwają zapisy na II rundę pucharu ForzaItalia.pl – tor Bednary
Ferrari 365 GTB/4 Daytona
Następny wpis
Na aukcji dedykowanej Ferrari pod młotek trafiły 33 auta

1 komentarz

  1. zaq
    11 czerwca 2018 at 06:43 — Odpowiedz

    płaccie robotnikom w polsce tyle co w italii

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Marchionne zapowiedział zmiany w fabrykach FCA