fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Maserati GT2 na P2 w debiutanckim wyścigu na Paul Ricard

Maserati GT2 na P2 w debiutanckim wyścigu na Paul Ricard

Maserati GT2 zadebiutowało w swoim pierwszym wyścigu 7 października 2023 roku na torze Paul Ricard w ostatniej rundzie europejskiej serii Fanatec GT2 2023. Po starcie z pole position włoskie auto dojechało do mety na trzecim miejscu. Jednak po uwzględnieniu kary czasowej dla rywala, Maserati zaliczyło awans na drugą lokatę.

Maserati GT2, prowadzone przez Leonardo Goriniego i Lucę Pirriego, liderów LP Racing – pierwszego zespołu, który wprowadził samochód Trident na tor – natychmiast wyróżniło się niesamowitymi osiągami podczas weekendu wyścigowego. Zdobyło pole position w piątek, drugą lokatę w pierwszym wyścigu i siódme miejsce w drugim wyścigu. 

Debiut w europejskiej serii oznacza triumfalny powrót Maserati do zawodów GT, w których włoski producent odcisnął swoje piętno w 2000 roku dzięki zwycięskiemu MC12, osiągając pasmo sukcesów obejmujące aż 13 tytułów w mistrzostwach konstruktorów, zespołów i kierowców.

Maserati GT2 korzysta z jednostki V6 Nettuno Twin Turbo, która została poddana modyfikacjom, aby sprostać torowym wyzwaniom. W ten sposób producent wyznacza kolejny ważny kamień milowy po ogłoszeniu nowej strategii wyścigowej marki pod koniec 2022 roku.

Davide Grasso, dyrektor generalny Maserati, skomentował weekend wyścigowy na Paul Ricard:

Powracając do rywalizacji GT, Maserati pisze kolejny znaczący rozdział w historii najbardziej ekscytujących i ambitnych sportów motorowych, wyznaczając sobie miejsce tam, gdzie już w przeszłości odcisnęło swoje piętno w wyniku niezatartych sukcesów. Od torów wyścigowych po drogi, zawsze szukaliśmy wyzwań, aby podsycać i realizować pragnienie przekazywania emocji za kierownicą. Maserati GT2 to nasza przepustka do przyszłości marki w świecie wyścigów.

Giovanni Sgro, szef Maserati Corse: 

Nie mogliśmy prosić o lepszy debiut. Dzisiejszy samochód okazał się naprawdę konkurencyjny i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku. Dla nas powrót na tor jest jak powrót do domu. Maserati ma długą historię w wyścigach. To coś, co zawsze należało do nas i nas wyróżniało. DNA Tridenta składa się z pasji i rywalizacji, co przekłada się na rewelacyjne samochody dedykowane naszej produkcji seryjnej i wyzwania na torze. Widok Maserati GT2 na starcie mistrzostw GT przypomina o chwalebnej przeszłości marki, która po raz kolejny nabiera kształtu i przenosi nas w nową erę sportów motorowych, w której ponownie staramy się być jednym z największych graczy.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Oto Ducati DesertX Rally
Next post
Obie Alfy z punktami w GP Kataru. Leclerc P5, a Sainz – DNS

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Maserati GT2 na P2 w debiutanckim wyścigu na Paul Ricard