fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Tak wygląda zakamuflowane sportowe Maserati na ulicach Modeny

Tak wygląda zakamuflowane sportowe Maserati na ulicach Modeny

20 listopada 2019 roku pierwszy egzemplarz testowy, wykorzystywany do opracowania nowego układu napędowego Maserati, opuścił bramy Viale Ciro Menotti w Modenie.

Eksperymentalny pojazd jest wyposażony w nowy układ napędowy w całości opracowany i wyprodukowany przez Maserati, który ma być protoplastą nowej rodziny silników. Dane uzyskane podczas testów na prawdziwych drogach zostaną skonfrontowane z tymi pochodzącymi z najbardziej zaawansowanego na świecie symulatora w laboratorium Maserati Innovation Lab. Tego rodzaju metodologia pracy ma pozwolić na najlepsze możliwe dopracowanie mechaniki i nadwozia prototypów. W dalszej kolejności najskuteczniejsze rozwiązania zostaną przeniesione do auta produkcyjnego.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, nowy sportowy model Maserati ma zadebiutować już niedługo, bo w maju 2020 roku. Auto zwiastuje nową erę w gamie modelowej. Możemy spodziewać się wariantu hybrydowego, składającego się z tradycyjnego benzynowego silnika spalinowego oraz jednostek elektrycznych. Łączna moc ma być wyższa o około 50% w stosunku do tradycyjnych wersji silnikowych. Sprint od 0 do 100 km/h ma trwać około 2 sekundy, a prędkość maksymalna przekraczać 300 km/h. Moment obrotowy będzie wędrować na obie osie za pośrednictwem przekładni automatycznej.

Wszystko wskazuje, że już wkrótce będziemy świadkami zapowiadanej na początku 2019 roku ofensywy w wykonaniu włoskiego producenta z trójzębem w logo.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
488 Pista i F8 Tributo zwycięzcami w Sport Auto Award 2019
Następny wpis
Alfa Romeo Giulia 2020 i Alfa Romeo Stelvio 2020

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Tak wygląda zakamuflowane sportowe Maserati na ulicach Modeny