fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Na aukcji sprzedano Lamborghini Countach LP500 S by Bertone

Na aukcji sprzedano Lamborghini Countach LP500 S by Bertone

Na aukcji RM Sotheby’s 13 lutego 2021 roku, za kwotę ponad 300 000 euro sprzedane zostało Lamborghini Countach LP500 S by Bertone.

W 1978 roku zadebiutował model LP400 S, a po kolejnych 4 latach został przekształcony w LP 500 S. Poszerzone nadkola z tyłu oraz duży opcjonalny spojler to były jego główne wyróżniki wizualne. Jednak to mechaniczne zmiany były najistotniejsze. Jednostka V12 miała zwiększoną pojemność z 3,9 l do 4,7 l, w dodatku korzystała z 6 gaźników Webera. Moc pozostała bez zmian i wynosiła 375 KM, ale była osiągana już przy 7000 obr./min, czyli o 1000 obr./min szybciej. Auto przyspieszało od 0 do 100 km/h w 5,6 sekundy i było w stanie pomknąć 263 km/h. To bardzo konkurencyjne osiągi w stosunku do choćby Ferrari 512 BB.

Ten Countach został zakupiony przez jego obecnego właściciela w 2015 roku w Kalifornii. Pojazd wrócił na Stary Kontynent. W końcu jako nowe auto w 1984 roku dostarczono je do Monako. W USA został zarejestrowany dopiero w 1996 roku. Raport CARFAX sugeruje, że mogło dojść do cofnięcia licznika kilometrów w 2004 roku.

Poprzedni właściciel nabył samochód w 2013 roku, po czym wydał blisko 30 000 dolarów na prace mechaniczne, w tym remont silnika i nowe sprzęgło. Dzięki temu doprowadzono go do reprezentatywnego stanu. Wszystkie prace zostały przeprowadzone przez znanych specjalistów w Fast Cars z Redondo Beach i zostały udokumentowane bardzo szczegółowo. 

Od momentu sprowadzenia do Europy na początku 2016 r., samochód przeszedł dalsze naprawy u specjalisty Top Motors, a faktury znajdujące się w aktach wskazują, że pojazd został przywrócony do stanu idealnego w czerwcu tego samego roku. Wtedy wymontowano i odbudowano skrzynię, zastosowano nowe uszczelki i synchronizatory, odświeżono zawieszenie przednie i tylne dorzucając nowe tuleje i amortyzatory. Wymieniono łożyska, zdemontowano zbiornik paliwa w celu jego oczyszczenia, tak samo poddano konwersji gaźniki. Mniej więcej w tym samym czasie Countach został wyposażony w nowy komplet opon Pirelli. Na przestrzeni 5 lat Lamborghini przejechano około 300 kilometrów. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: RM Sotheby’s

Previous post
Szef Alfy Romeo: nasze modele dorównują jakością niemieckim konkurentom
Next post
Tak wygląda zakamuflowane Grecale

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Na aukcji sprzedano Lamborghini Countach LP500 S by Bertone