fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Szef Alfy Romeo: nasze modele dorównują jakością niemieckim konkurentom

Szef Alfy Romeo: nasze modele dorównują jakością niemieckim konkurentom

Nowy dyrektor generalny Alfy Romeo – Jean-Philippe Imparato uważa, że modele Giulia i Stelvio dorównują jakością niemieckim rywalom.

Imparato jest weteranem Grupy PSA i objął kierownictwo Alfy Romeo po Carlosie Tavaresie, szefie Stellantis. Podobnie jak Tavares, Imparato dąży do obniżenia kosztów, czego dowodem jest fakt, że nowa globalna siedziba marki nie jest wiele większa od kortu tenisowego.

Jean-Philippe akcentuje, że żywi prawdziwą pasję do marki Alfa Romeo, a niedawno pokusił się o stwierdzenie, że oferowane przez włoską markę modele dorównują niemieckim rywalom pod względem jakości. Dlatego postanowił się upewnić, że ceny rezydualne będą podobne:

Chcę, aby w ciągu 3 do 4 lat nasze wartości rezydualne zrównały się z rywalami. Aby to osiągnąć należy mieć pewność, że samochody nie są sprzedawane „po taniości”. Chcę uniknąć sytuacji, gdy dealerzy decydują się na tzw. samorejestrację.

Marka planuje osiągnąć 10% poziom sprzedaży bezpośredniej, podczas gdy po 45% ma przypadać sprzedaży flotowej i prywatnej. Co ciekawe, Imparato nie chce rzucać liczbami dotyczącymi liczby nabywców w myśl zasady, że nie będzie składać obietnic, których nie może spełnić. Ma zamiar w roku poprzedzającym planować program na kolejne 12 miesięcy. 

Warto przypomnieć, że pod kierownictwem zmarłego Sergio Marchionne, Alfa Romeo chciała zwiększyć swoją roczną sprzedaż do ponad 400 tys. pojazdów. Jednak dostawy spadły do mniej niż 60 tys. w 2019 i 2020 roku. 

Kluczem do ekspansji Alfy Romeo będzie pojawienie się SUV-a Tonale, który w gamie ma plasować się poniżej Stelvio. Imparato zlecił ostatnio swojemu zespołowi poprawienie osiągów samochodu w wersji plug-in. W związku z tym premiera SUV-a została opóźniona, a sprzedaż rozpocznie się dopiero w czerwcu 2022 roku.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Tak wygląda ostateczny design nowoczesnej interpretacji 250 GTO od GTO Engineering
Next post
Na aukcji sprzedano Lamborghini Countach LP500 S by Bertone

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Szef Alfy Romeo: nasze modele dorównują jakością niemieckim konkurentom