fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Na aukcji w Paryżu sprzedana zostanie Alfa Romeo 1900C Coupé

Na aukcji w Paryżu sprzedana zostanie Alfa Romeo 1900C Coupé

Podczas aukcji RM Sotheby’s w Paryżu, w dniu 13 lutego 2021 roku sprzedanych zostanie wiele klasycznych i bardzo rzadkich pojazdów. Wśród nich będzie Alfa Romeo 1900C Coupe by Touring z 1957 roku.

Właściciel Alfy Romeo o numerze podwozia AR1900C 10548 poskąpił opisu pojazdu, dołączając jedynie zdjęcia oraz raport z inspekcji. Pojazd ma na liczniku 5460 km i oryginalny silnik AR1308 10536, oryginalny niebieski lakier Cobalt Blue i wnętrze wykończone w szaro-niebieskim kolorze. Specjaliści z RM Sotheby’s ocenili, że zdecydowana większość podzespołów jest w znakomitej kondycji. Oznacza to, że pojazd w tym stanie może spokojnie wygrywać w większości lokalnych konkursów, a jego skazy nie są widoczne na pierwszy rzut oka, tylko dopiero po głębszej analizie. Wnętrze jest niemal nowe, nosi śladowe znaki użytkowania. 

Drzwi od strony pasażera nie są najlepiej spasowane u dołu i wymagają korekty, panele nadwozia wydają się być proste, bez zniekształceń, a po oryginalnej przedniej szybie widać wiek, choć nie jest w złym stanie. Ogólny stan wnętrza jest bardzo dobry – perfekcyjne siedzenia i dopracowane detale. 

Pod maską pojazdu pracuje 115-konny silnik DOHC o pojemności 2 litrów, wyposażony w gaźniki Webera. Współpracuje z 5-biegową skrzynią ręczną. Z przodu znajdziemy niezależne zawieszenie. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Lancia Flaminia Super Sport 3C 2.8 Zagato trafi „pod młotek”
Next post
Z wizytą w MBL Classics

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Na aukcji w Paryżu sprzedana zostanie Alfa Romeo 1900C Coupé