fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Countach należący niegdyś do Roda Stewarta jest na sprzedaż

Countach należący niegdyś do Roda Stewarta jest na sprzedaż

Na łamach strony Bring A Trailer pojawiła się ciekawa oferta Lamborghini Countacha LP400 z 1977 roku, które znajdowało się w kolekcji ekstrawaganckiej gwiazdy rocka przez 25 lat. Rob Stewart kupił pojazd podczas trasy koncertowej w Australii.

Na zdjęciach samochód prezentuje się fenomenalnie – zupełnie tak, jakby dopiero co opuścił wrota fabryki w Sant’Agata Bolognese. Jednak zagłębiając się w historię pojazdu szybko odkryjemy, że włoski supersamochód miał lepsze i gorsze etapy. Zgodnie z opisem aukcji, Stewart wysłał go do Los Angeles i zlecił jego gruntowną modyfikację firmie Albert Madikian Engineering. Dodano tylne i przednie spojlery oraz zestaw, dzięki któremu LP400 upodobniło się do LP400 S. Dach został odcięty w celu montażu górnego panelu w stylu targa. Za to 3,9-litrowa jednostka V12 pozostała nietknięta.

Według opisu aukcji Stewart sprzedał samochód w 2002 roku. Drugi właściciel przekonwertował go na kierownicę po lewej stronie przed sprzedażą w 2013 roku, a cała reszta została przywrócona do pierwotnego stanu. Tym samym jedynym nieoryginalnym elementem są wszystkie elementy związane ze wspomnianą konwersją z RHD na LHD.

W ofercie aukcyjnej odnotowano również prace mechaniczne i elektryczne wykonane w 2000 roku. Wnętrze zostało odnowione w 2022 roku, a niektóre etapy konserwacji dokonano bardzo niedawno, bowiem w czerwcu 2024 roku. Przy okazji wymieniono płyny, zamontowano nowe świece zapłonowe, tłumik i inne elementy o łącznej wartości 29 738,13 dolarów. To równowartość ponad 115 000 zł. Aukcja zakończy się w czwartek, 11 lipca. Kwota na niej uzyskana z pewnością wyniesie więcej niż 500 000 dolarów. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Ferrari 499P Modificata i 296 Challenge wezmą udział w Goodwood Festival of Speed
Next post
Oto Ferrari F355 restomod od Evoluto Automobili. Powstanie 55 sztuk

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Countach należący niegdyś do Roda Stewarta jest na sprzedaż