fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Odbyła się inauguracyjna edycja konkursu RealAlfa w Arese

Odbyła się inauguracyjna edycja konkursu RealAlfa w Arese

2. czerwca 2019 roku w muzeum Alfy Romeo w Arese odbyła się inauguracyjna edycja RealAlfa, czyli „konkursu na najlepszą konserwację i odbudowę” klasycznych samochodów mediolańskiego producenta. Główną nagrodę Best In Show zdobył wspaniały egzemplarz 6C 1750 Super Sport z 1930 roku.

Organizatorzy inspirowali się bardzo popularnymi konkursami elegancji pojazdów zabytkowych, zaś w samym wydarzeniu RealAlfa chodziło o to, by docenić najbardziej drobiazgową, skrupulatną pracę mechaników specjalizujących się w odrestaurowywaniu samochodów zabytkowych. Są oni w stanie przywrócić do życia wiele bardzo drogocennych i rzadkich modeli.

RealAlfa to nie kolejny konkurs jakich wiele, ale nowy typ wydarzenia mający wzmocnić Alfę Romeo i promować prawidłowo odrestaurowane pojazdy, zgodnie z wytycznymi Maurizio Tabucchiego, który prowadził komitet techniczny RIAR. Impreza była otwarta dla wszystkich – wystarczyło zakupić bilet do muzeum. Program imprezy prezentował się następująco:

 • 10:00 – rozpoczęcie imprezy, ocena samochodów
 • 12:00 – koniec oceny aut przez jury
 • 12:00 – 14:15 – powitalny komunikat przewodniczącego RIAR, czyli Roberto Giolito oraz przemowa szefa regionu FCA EMEA – Alberto Cavaggioniego. Na koniec uczczenie pamięci Maurizio Tabucchiego i jego żony Giuliany
 • 14:15 – parada samochodów i nagrodzenie zwycięzców klas w sali Giulia Muzeum, wraz z ogłoszeniem Best in Show z nagrodą Maurizio Tabucchiego
 • w dalszej części programu: przedstawienie Franco Ronchiego, prezesa Międzynardowoego Rejestru Superlight Touring, eksperta ds. samochodów zabytkowych i prezentera radiowego Renato Tradico
 • 18:00 – koniec imprezy

Właściciele Alfy Romeo, chcący wziąć udział w konkursie mieli czas na zgłoszenia do 30. kwietnia 2019 roku. Wystarczyło wypełnić formularz na stronie internetowej włoskiego rejestru Alfy Romeo, przesyłając skan odpowiednich zdjęć i dokumentów.

Samochody zostały wybierane na podstawie ich historii, stanu zachowania, wykonanych prac konserwatorskich i zgodności z oryginalnymi cechami modelu.

Do konkursu dopuszczono następujące samochody, pogrupowane w kilka klas składających się z 5-6 egzemplarzy, z wyjątkiem tzw. Instant Classic, czyli nowoczesnych „klasyków”, liczącej 10 aut:

 1. 6C 1500 – 6C 1750 – 6C 1900  
 2. 6C 2300 – 6C 2500  
 3. 1900 C Sprint – 1900 C Super Sprint  
 4. Giulietta Spider – Giulietta Spider Veloce  
 5. Giulia (wszystkie modele z nadwoziem sedan, wyprodukowane do 1973 roku)  
 6. 1600 Spider (tipo 105.03) – 1750 Spider Veloce (tipo 105.57) – Spider 1300 Junior (tipo  105.91) 
 7. Alfetta Gt i podobne  
 8. Alfa 75 e 75  (ze wszystkich lat produkcyjnych)  
 9. GTV – Spider (cała seria 916)  
 10. Instant Classic: 8C Competizione – 8C Spider – wszystkie modele wyprodukowane po 2000 roku w limitowanej edycji

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: RIAR International Club

Poprzedni wpis
Ferrari wchodzi do świata esportu z FDA
Następny wpis
Ferrari przyznano nagrodę „Best of the best” za Monzę SP1

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Odbyła się inauguracyjna edycja konkursu RealAlfa w Arese