fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari przyznano nagrodę „Best of the best” za Monzę SP1

Ferrari przyznano nagrodę „Best of the best” za Monzę SP1

Flavio Manzoni i Ferrari Design otrzymali tytuł honorowy Red Dot: Design Team of the Year 2019 za najlepszy zespół designerski. To już 14. wyróżnienie przyznane włoskiej marce w Red Dot Award na przestrzeni zaledwie 5 lat.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 8. lipca 2019 roku w niemieckim Essen. Poza wspomnianym prestiżowym tytułem, najważniejsze wyróżnienie powędruje do Monzy SP1 jako pojazdu „najlepszego z najlepszych” (Best of the best). Czołową osobą odpowiedzialną za te sukcesy jest Flavio Manzoni, stojący na czele zespołu designerskiego Ferrari.

W latach 2015-2019 włoski producent samochodów z Maranello zdobył 14 wyróżnień Red Dot Award, w tym pięć z rzędu Best of the best dla – kolejno: FXX-K, 488 GTB, J50, Portofino i Monzę SP1. Żadna inna marka nie osiągnęła takiego wyniku w całej historii konkursu.

Założyciel i dyrektor generalny Red Dot Award Dr. Peter Zec, wyraził swoje uznanie dla Ferrari za osiągnięte zasługi w świecie designu:

Ferrari rozumie lepiej niż jakakolwiek inna firma to, w jaki sposób tworzyć luksusowe samochody sportowe będące obiektami pożądania. Projektanci używają najnowocześniej technologii oraz emocjonalnie atrakcyjnego języka i formy, tworząc pojazdy oferujące niezrównane właściwości.

Swojego zadowolenia nie ukrywa Flavio Manzoni, starszy wiceprezes ds. wzornictwa w Ferrari:

Otrzymanie tak prestiżowej nagrody jest zachętą dla wszystkich członków zespołu Ferrari Design Team do czerpania nowych kreatywnych bodźców, napędzających naszą pasję do pracy.

Cztery dni po ceremonii, czyli 12. lipca 2019 roku, otwarta zostanie specjalna wystawa Ferrari w Red Dot Design Museum Essen, na której będzie można na żywo obejrzeć wszystkie nagrodzone pojazdy włoskiej marki.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Odbyła się inauguracyjna edycja konkursu RealAlfa w Arese
Następny wpis
FCA wycofało ofertę dla Renault

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Ferrari przyznano nagrodę „Best of the best” za Monzę SP1