fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari wchodzi do świata esportu z FDA

Ferrari wchodzi do świata esportu z FDA

Włoski producent supersamochodów zapowiedział „dołączenie do świata esportu z kompletnym programem obejmującym kilka obszarów firmy, realizowanym w ramach różnych projektów”.

Decyzję podjęto ze względu na fakt, że esport dla firm stanowi interesującą platformę oferującą dużo możliwości. Nie inaczej jest w przypadku tzw. simracingu, czyli symulatorów mających na celu jak najbardziej autentyczne odzwierciedlenie fizyki świata rzeczywistego. Liczba fanów śledzących poczynania zawodników na wirtualnych torach szybko rośnie. To świetny sposób, by dotrzeć do szerokiego przekroju społecznego, szczególnie do młodych ludzi.

Najbardziej rozpoznawalna marka z Maranello planuje utworzyć specjalną sekcję zespołu Ferrari Driver Academy esport Team w obrębie FDA. Pierwsze zawody, w których Ferrari chce wziąć udział, startują już w lipcu. Włoski producent obiecał ujawnić więcej informacji o wybranych kierowcach już wkrótce.

Scuderia Ferrari to ostatni, spośród 10 zespołów F1, który dołączy do oficjalnej esportowej serii Formuły 1. W sezonie 2018 w rywalizacji na wirtualnych torach świata zwyciężył Mercedes. Jednak co ciekawe, Włosi mają zamiar brać udział w innych, poza F1, wydarzeniach w simracingu.

Z najnowszych wieści cieszy się Julian Tan, stojący na czele F1 Esports:

Niezwykle ekscytujące jest powitanie wszystkich 10 drużyn, które po raz pierwszy wezmą udział w F1 New Balance Esports Series 2019. W zeszłym roku nastąpił niesamowity rozwój serii, a dzięki zaangażowaniu Ferrari w stworzenie wirtualnego zespołu, tym bardziej podniesiemy prestiż wydarzenia zarówno rzeczywistego, jak i wirtualnego, tworząc jedną z najbardziej innowacyjnych platform w świecie esportu. To będzie najważniejszy sezon w historii. Wysokość nagród wyniesie 500 000 dolarów.

Wcześniej zdaliśmy relację z poczynań Alfa Romeo Sauber F1 eSports Team. Sami zaś angażujemy się w simracing, formując zespoły w różnych seriach wyścigowych w symulatorze Assetto Corsa, które reprezentują i promują włoską motoryzację zarówno na polskiej, jak i międzynarodowej arenie.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
II runda pucharu ForzaItalia.pl na torze Jastrząb – relacja
Następny wpis
Odbyła się inauguracyjna edycja konkursu RealAlfa w Arese

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Ferrari wchodzi do świata esportu z FDA