fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ostatni bolid F1 Ferrari Enzo na sprzedaż

Ostatni bolid F1 Ferrari Enzo na sprzedaż

Na aukcję Bonhams w Monako w przyszłym miesiącu trafi Ferrari F1/87. Eksperci twierdzą, że jego cena może przekroczyć 750 000 euro.

Enzo Ferrari to wybitna postać, która na zawsze zapisała się w kartach historii. Założyciel jednej z najbardziej ikonicznych marek samochodowych był mocno zaangażowany w sporty motorowe, w tym w Formułę 1. Ostatnim modelem F1, jaki został wyprodukowany za jego życia, był F1/87. Za kierownicą tego pojazdu w zawodach startował m.in. Michele Alboreto. Zdołał on wygrać mistrzostwa świata w 1987 roku. Rok później Enzo zmarł.

Za projekt nadwozia odpowiedzialny był Gustav Brunner. Prace nad modelem nadzorował brytyjski inżynier – John Barnard. Model F1/87 napędzał 1,5-litrowy silnik, który generował potężną moc 950 KM w specyfikacji przeznaczonej na kwalifikacje i 880 KM w ustawieniu wyścigowym. Niestety, bolid Ferrari nie należał do najbardziej niezawodnych. Ze względu na usterki Alboreto nie ukończył niektórych wyścigów. Jego partner z zespołu – Gerhard Berger – również narzekał na problemy natury technicznej, jakie występowały w Ferrari.

Bolid Michele Alboreto z nadwoziem o numerze 100, przez ostatnie parę lat był przechowywany w klimatyzowanym pomieszczeniu. Niemniej, jak wynika z opisu na aukcji Bonhams, niektóre elementy mechaniczne mogą sprawiać problemy przy próbie ponownego uruchomienia pojazdu.

Nie zmienia to jednak faktu, że oferta stanowi jedyną w swoim rodzaju okazję, by wejść w posiadanie historycznego bolidu F1 zespołu Scuderia Ferrari.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Bonhams

 

Poprzedni wpis
Dobry wynik Alfa Romeo Sauber w GP Azerbejdżanu
Lamborghini Diablo Lego
Następny wpis
Odtworzył Lamborghini Diablo z klocków Lego

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Ostatni bolid F1 Ferrari Enzo na sprzedaż