fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Huracan papieża zostanie sprzedany 12. maja na aukcji

Huracan papieża zostanie sprzedany 12. maja na aukcji

Unikatowy, tylnonapędowy Huracan, podarowany w zeszłym roku papieżowi Franciszkowi, już 12. maja zostanie sprzedany na aukcji RM Sotheby’s w Monako.

Auto jest efektem programu personalizacji Ad Personam. Jego nadwozie wykończono specjalnym lakierem Bianco Monocerus z paskami w kolorze Giallo Triberino. Całokształt ma przywodzić na myśl watykańską flagę. Nadkola wypełniają czarne felgi ze srebrnymi akcentami. Na masce podpisał się sam papież Franciszek. Wnętrze wykończono skórą Bianco Leda Sportivo.

Lamborghini Huracan

Od momentu zaprezentowania pojazdu zarówno mediom, jak i głowie kościoła, auto przechowywano w garażu z myślą o sprzedaży właśnie na aukcji. To wyjątkowa propozycja dla kolekcjonerów i fanów Lamborghini. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną w 70% przekazane do irackiego miasta Niniwa, które było oblężone przez ISIS. Po 10% z całkowitej sumy przekazane zostaną: Amici per il Centrafrica Onlus (organizacja niosąca pomoc na terenie Afryki), Groupe International Chirurgiens Amis de la Main (grupie zrzeszającej chirurgów) i wspólnoty papieża Jana XIII, działającej na rzecz kobiet, które padły ofiarami handlu ludźmi.

Zdaniem ekspertów cena Lamborghini Huracana na aukcji może sięgnąć od 250 do 350 tys. euro. Do odważnego licytowania zachęca dodatkowo fakt, że w ten sposób można wspomóc potrzebujących.

Lamborghini Ad Personam to odpowiedź włoskiej marki z Sant’Agata Bolognese na potrzeby rynku. Od 2013 roku ponad 50 klientów skłoniło się ku ekskluzywnym lakierom oferowanym właśnie w ramach tego programu. Z czasem sukcesywnie rozszerzano listę dostępnych propozycji.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Lamborghini Diablo Lego
Poprzedni wpis
Odtworzył Lamborghini Diablo z klocków Lego
Alfa Romeo Giulietta TCR
Następny wpis
Dwa wygrane wyścigi dla Giulietty w TCR Italy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Huracan papieża zostanie sprzedany 12. maja na aukcji