fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Panda Cross nagrodzona przez czasopismo 4X4 Magazine

Panda Cross nagrodzona przez czasopismo 4X4 Magazine

W tegorocznym konkursie, organizowanym przez brytyjskie czasopismo 4×4 Magazine, Fiat Panda w odmianie Cross zdobył tytuł w 4×4 of the Year 2019 kategorii crossoverów, powtarzając sukces sprzed roku.

Pandę doceniono przede wszystkim za jednostkę napędową, trakcję, przyjemność z prowadzenia oraz potencjał do jazdy terenowej. To nie lada wyróżnienie – wspomniany tytuł przyznawany jest od ponad 25 lat, a jury składa się z doświadczonych specjalistów, oceniających wiele parametrów każdego pojazdu, w tym komfort, jakość wykonania, zdolności terenowe, koszty zakupu i eksploatacji.

Włoski producent samochodów szczyci się, że to właśnie Panda jako pierwszy samochód miejski została wyposażona w technologię 4WD. Również jako pionier w swoim segmencie niewielki Fiat zdołał wjechać na wysokość 5200 metrów nad poziomem morza, docierając do obozu bazowego pod Mount Everestem.

Fiat może pochwalić się także tym, że jak do tej pory powstało ponad 7,5 miliona Pand. Milionowy egzemplarz 4. generacji wyjechał z fabryki Pomigliano d’Arco we Włoszech w listopadzie 2017 roku.

Zaś w czerwcu 2018 roku w niewielkiej włoskiej miejscowości o nazwie Pandino zorganizowano drugie spotkanie miłośników Pand, na którym pojawiło się ponad 365 egzemplarzy tego modelu. Miejski Fiat ma sporo zwolenników, a także przyzwoicie wypada w słupkach sprzedaży – był w dziesiątce najpopularniejszych nowych aut w swoim rodzimym kraju w 2018 roku oraz wśród 20 najchętniej kupowanych w całej Europie, w analogicznym okresie czasu.

Hołd pierwszej generacji oddał Garage Italia, odrestaurowując samochód niegdyś należący do Gianniego Agnelliego.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Dwusetne zwycięstwo dla Ferrari 488 GT3
Next post
Nasze ulubione przygody w 2018

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Panda Cross nagrodzona przez czasopismo 4X4 Magazine