fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Nasze ulubione przygody w 2018

Nasze ulubione przygody w 2018

Minął wyjątkowy rok w historii ForzaItalia.pl. Świętowaliśmy 10-lecie istnienia klubu, wydaliśmy pamiątkowy album, przeprowadziliśmy kolejną edycję naszej klubowej imprezy. Pomimo napiętych terminów udało się także ruszyć w teren i odwiedzić ciekawe wydarzenia. Zapraszamy na krótkie podsumowanie naszych ulubionych chwil minionego roku.

Piotr Krasiński – fotopatologia.pl

Concorso d’Eleganza Villa d’Este
Mam nadzieję, że majowe pobyty na Concorso d’Eleganza Villa d’Este wejdą na stałe do naszego redakcyjnego kalendarza. W tej imprezie nie chodzi wyłącznie o te niesamowite maszyny, które można zobaczyć nad malowniczym jeziorem Como. Liczy się też niepowtarzalna atmosfera, która towarzyszy całej tej wyprawie.

Muzeum nad sklepem
Muzeum Tatry jest tym, co przyciąga miłośników motoryzacji do czeskiej Koprivnicy. Nie wszyscy wiedzą, że to miasto jest siedzibą jeszcze jednego ciekawego muzeum. Wygląda niepozornie – mieści się na piętrze w budynku przypominającym pawilon handlowy. Obok samochodów lokalnej produkcji można tu też znaleźć kilka interesujących przykładów włoszczyzny – z Fiatem wyglądającym, jakby wyjęto go z filmu o prohibicji.

Giulia Q
O poprowadzeniu tego samochodu marzyłem od chwili, w której pierwszy raz o nim usłyszałem. Już sama tabelka z parametrami pobudza wystarczająco wyobraźnię. W tym roku miałem wreszcie okazję spełnić to marzenie. Choć jeden dzień to zdecydowanie za mało na nacieszenie się tą maszyną, doświadczenie to na długo pozostanie w mojej pamięci.

Spettacolo Sportivo
Decyzja o wyjeździe do Holandii zapadła w ostatniej chwili. Do końca pojawiały się wątpliwości, czy dysponuję odpowiednim budżetem i czasem. Na miejscu okazało się, że wyjazd nie był ani drogi, ani czasochłonny. Wspomnień, które z niego przywiozłem jest za to mnóstwo.

Zlot ForzaItalia.pl
O tegorocznym zlocie ForzaItalia.pl nie jestem w stanie za dużo powiedzieć. Jako osoba zaangażowana w jego organizację – po pierwsze – nie jestem obiektywny, a po drugie – pochłonięty różnymi obowiązkami, niewiele widziałem. Udało mi się jednak znaleźć parę chwil, podczas których miałem okazję wykonać kilka zdjęć, w tym unikatowego Fiata 2300 En Plein.

Jakub Strzemżalski

Giulia Q

Najmocniejsza odmiana Giulii była jednym z nielicznych aut, które wypożyczyliśmy do testu w 2018 r. W tym przypadku nawet nie tyle do testu, co posłużyła nam do promocyjnej sesji zdjęciowej, zapowiadającej imprezę ForzaItalia 2018. Nie udało mi się jej dobrze poznać, ale kilka godzin, wieczorny cruising po mieście potwierdziły tylko moje przekonanie, że Alfa nadal umie stworzyć emocjonujące, ambitne technicznie auto. Kiedyś jeszcze spotkamy się na dłużej

Spettacolo Sportivo Zandvoort

Odwiedziłem to wydarzenie już po raz czwarty, tym razem z mocnym nastawieniem, aby przywieźć dużo materiału fotograficznego z toru. Zmienne warunki pogodowe pomogły mi w tym wyzwaniu, jednocześnie powodując kompletne przemoczenie. Co jakiś czas warto pojechać na tę imprezę i zobaczyć, jak nadal bardzo aktywnie można korzystać ze współczesnych oraz klasycznych modeli Alfy.

Concorso d’Eleganza Villa d’Este

Jestem kompletnie zakochany w tej imprezie. Moja pierwsza wizyta rok temu naładowała mnie energią do tego stopnia, że koniecznie musiałem tam wrócić. Mam nadzieję, że będę tam regularnym gościem. Klimat concorso jest unikalny. Przed wejściem na dzień publiczny wiedziałem, na jakim zdjęciu mi zależy, wiedziałem, że za chwilę w Villa Erba będą takie tłumy, że będzie to trudne zadanie. Po przebiciu się przez wejście udałem się od razu do tego auta – Alfa Romeo 33/2 Stradale. Zwycięzca głównego wyróżnienia Coppa d’Oro, oblegane przez cały dzień tak, że ciężko się było zbliżyć, a tym bardziej zrobić zdjęcie. Po tym ujęciu, wykonanym zaraz po wejściu, byłem już spokojny, mogłem się delektować całym dniem z poczuciem dobrze wykonanego zadania 🙂

Przygotowania do ForzaItalia 2018

Przygotowania do Forzy trwają kilka miesięcy. Dzięki uprzejmości Ferrari Warszawa wypożyczyłem Ferrari 488 GTB Spider do promocyjnej sesji zdjęciowej. Nie było dużo czasu, ale piękny słoneczny dzień, malownicze otoczenie Pałacu Alexandrinum, czerwono krwiste Ferrari sprawiły, że dobrze było tego dnia zerwać się z kilku biznesowych spotkań.

Ferrari Challenge Brno

Na targach Motor Show w Poznaniu udało mi się poznać Agatę Smółkę, która w 2018 r. reprezentowała polskie barwy w w serii wyścigowej Ferrari Challenge. Podczas naszej przyjemnej rozmowy postanowiłem, że odwiedzę jedną z eliminacji cyklu. Udało mi się pojechać do Brna i towarzyszyć przesympatycznej Agi podczas jednej rundy. Obserwowanie – w teorii amatorskiej serii – od zaplecza dostarczyło sporo wrażeń, nadal jeszcze nieopisanych na blogu (nadrobię! 🙂 ). Mój ulubiony moment tego dnia to ten, kiedy udało się (pomimo nie do końca odpowiednich przepustek) dostać na linię startu i uczestniczyć w starcie do wyścigu.

 

Dziękuję, że byliście z nami w roku 2018, życzymy udanego kolejnego sezonu i samych ciekawych motoryzacyjnych przygód 🙂

Jakub Strzemżalski

Previous post
Panda Cross nagrodzona przez czasopismo 4X4 Magazine
Next post
Fiat Tipo doczekał się odmiany Sport

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Nasze ulubione przygody w 2018