fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Pierwsza runda Ferrari Challenge 2020 odbyła się na Imoli

Pierwsza runda Ferrari Challenge 2020 odbyła się na Imoli

Tor Autodromo Enzo e Dino Ferrari, znany też jako Imola, był gospodarzem pierwszego tegorocznego Ferrari Challenge, opóźnionego z powodu epidemii Covid-19. Włoscy fani byli dumni z tego, że otwierający wyścig miał miejsce w samym sercu najbardziej dotkniętego epidemią regionu Emilii-Romanii.

Niestety ze względów bezpieczeństwa kibice nie byli obecni na torze podczas tego wydarzenia. W dodatku organizatorzy przedsięwzięli szczególne środki ostrożności z myślą o bezpieczeństwie uczestników, włącznie z obowiązkiem noszenia masek, a także wieloma innymi rygorystycznymi procedurami sanitarnymi oraz nakazem utrzymania społecznego dystansu wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Opóźniony początek dwudziestego ósmego sezonu Ferrari Challenge był pierwszą edycją od ostatniej rundy w poprzednim sezonie, która odbyła się we wrześniu 2019 roku. Nowy model w tym sezonie, 488 Challenge Evo, zadebiutował na Imoli reprezentując najnowszą linię modeli Challenge, która ma bogatą historię, obejmującą modele: 348, F355, 360, F430 i 458.

Pogoda była wręcz idealna, a sama rywalizacja – bardzo intensywna. Dwukrotnym zwycięzcą w Trofeo Pirelli został Emanuele Maria Tabacchi z Rossocorsa. W Coppa Shell triumfowali Roger Grouwels z Kroymans Automotive oraz Ernst Kirchmayr z Baron Motorsport. Podwójne zwycięstwo wywalczył Matus Vyboh w Trofeo Pirelli Am, tak samo jak Michael Simoncic w Coppa Shell AM

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Ferrari Testarossa znaleziona po 17 latach w Puerto Rico
Next post
FCA Heritage zachęca co sprawdzenia, co skrywa za kulisami

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Pierwsza runda Ferrari Challenge 2020 odbyła się na Imoli