fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA Heritage zachęca co sprawdzenia, co skrywa za kulisami

FCA Heritage zachęca co sprawdzenia, co skrywa za kulisami

Na kanale FCA Heritage na YouTubie opublikowany został kolejny film z serii FCA What’s Behind. Drugi odcinek drugiego sezonu skupia się na aktywnościach departamentu FCA Heritage zajmującego się promocją bogatego dziedzictwa włoskich marek.

Od ponad wieku samochód stanowi rewolucję nie tylko w zakresie mobilności, ale także w myśleniu, horyzontach i możliwościach. Po obu stronach Atlantyku marki grupy FCA stworzyły modele, które stały się częścią światowego dziedzictwa kulturowego:

Od niezapomnianych samochodów po postaci, które odcisnęły swoje piętno na historii motoryzacji, widzowie zostają zabrani w podróż po historii grupy FCA i jej ikonicznych miejscach. Należą do nich m.in.:

  • Heritage Hub, siedziba działu utworzonego w dawnej Officina 81 w Mirafiori, gdzie kiedyś produkowano koła zębate i wały napędowe, a obecnie mieści się tam ponad 300 zabytkowych samochodów,
  • Muzeum Alfa Romeo w Arese, z kolekcją samochodów firmy z Mediolanu; Officine Classiche, w którym zabytkowe samochody są certyfikowane, naprawiane i restaurowane przez zespół specjalistów z FCA Heritage,
  • Centrum Historyczne Fiata, znajdujące się w pierwszej dużej fabryce Fiata w Corso Dante w Turynie, gdzie znajduje się obecnie m.in. ponad 100-letnie archiwum tej marki. 

Następnie historia przenosi się do Stanów Zjednoczonych, a konkretniej do Conner Center w Detroit, w którym znajduje się około 400 samochodów marek Jeep, Chrysler, Dodge, Ram, Imperial, Plymouth i De Soto.

Nieodzownym elementem są także usługi świadczone przez FCA Heritage oraz liczne wydarzenia na całym świecie, w których marka bierze udział. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Pierwsza runda Ferrari Challenge 2020 odbyła się na Imoli
Next post
Charles Leclerc na podium w GP Wielkiej Brytanii

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

FCA Heritage zachęca co sprawdzenia, co skrywa za kulisami