fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Pionierski projekt Ferrari ma umożliwić wznowienie produkcji

Pionierski projekt Ferrari ma umożliwić wznowienie produkcji

Ferrari zaprezentowało projekt Back on Track, owoc partnerstwa z grupą wirusologów i ekspertów wspierany przez patronat regionu Emilia Romagna, którego celem jest zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy od momentu wznowienia działalności produkcyjnej firmy, również w odniesieniu do rozprzestrzeniania się Covid-19.

Projekt składa się z różnych etapów. Pierwszy z nich, przy ponownym otwarciu budynków w Maranello i Modenie, zgodnie z harmonogramem i procedurami określonymi przez władze włoskie, przewiduje przede wszystkim pełne wdrożenie „protokołu w sprawie uregulowania środków mających na celu zwalczanie i powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19 w miejscu pracy”, podpisanego dnia 14 marca 2020 r. i dodatkowo wzmocnionego i dostosowanego przy wsparciu ekspertów mających specjalistyczną wiedzę na temat środowiska pracy Ferrari.

Kolejny etap obejmuje dobrowolne badania przesiewowe pracowników Ferrari za pomocą testów krwi w celu sprawdzenia ich stanu zdrowia w odniesieniu do wirusa. Badania te doprowadzą do uzyskania wstępnego obrazu stanu zdrowia analizowanej populacji przedsiębiorstwa.

Usługa ta może zostać rozszerzona na wspólnotę Ferrari, czyli na wszystkich zainteresowanych pracowników, a także na dostawców obecnych w przedsiębiorstwie. W ostatnim etapie każdemu pracownikowi oferuje się możliwość skorzystania z aplikacji, aby uzyskać pomoc medyczną w zakresie monitorowania objawów wirusa.

Monitorowanie stanu zdrowia ludności biorącej udział w projekcie będzie wspierane przez tę samą aplikację. Tak więc, jeśli członek analizowanej populacji uzyska pozytywny wynik testu na Covid-19, jego kontakty mogą być śledzone. Projekt może zostać dostosowany do wszelkich standardów wydanych przez właściwe organy.

Firma zapewni również swoim pracownikom pomoc zdrowotną i psychologiczną przez telefon lub bezpośrednio w domu. Każdy pracownik, który pozytywnie przejdzie testy na Covid-19, otrzyma specjalne bezpłatne ubezpieczenie oraz zakwaterowanie odpowiednie do samodzielnej izolacji, wraz z opieką medyczną i pielęgniarską w domu, a także wsparcie w postaci sprzętu medycznego (np. lekarstw, oksymetru oraz, w nagłych przypadkach, tlenu).

Ferrari podzieli się wynikami projektu Back on Track z regionem Emilia Romagna, co pozwoli na zastosowanie najbardziej zaawansowanych praktyk w zakresie ochrony zdrowia pracowników w społeczności.

W kwestiach naukowych firma jest w bezpośrednim kontakcie i współpracy z A.USL Modena i skorzystała z porad, wśród wielu ekspertów, w tym: dr Nicola Bedin, prezesa Lifenet Healthcare, profesora Roberto Burioni z University Vita-Salute San Raffaele w Mediolanie i lekarzy Ferrari – wszystko koordynował dr Maurilio Missere.

Dzięki tym działaniom Ferrari troszczy się o swój najcenniejszy zasób, czyli ludzi, ułatwiając jak najbezpieczniejszy i jak najbardziej bezproblemowy powrót do życia zawodowego.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Poprzedni wpis
Dziś startujemy w ostatniej rundzie sezonu GT3 na torze Suzuka
Następny wpis
Nowy Fiat Strada oficjalnie

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Pionierski projekt Ferrari ma umożliwić wznowienie produkcji