fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Plebiscyt Auto Lider 2017 – modele FCA w gronie zwycięzców.

Plebiscyt Auto Lider 2017 – modele FCA w gronie zwycięzców.

W tym tygodniu rozstrzygnięty został plebiscyt Autolider 2017. Konkurs współorganizowany przez tygodnik Motor organizowany od roku 2002. Obecnie w 15 różnych kategoriach zaprezentowane zostały nowości z 2017 roku. Wśród zwycięzców poszczególnych kategorii znalazły się modele koncernu FCA – Alfa Romeo Stelvio i Giulia Veloce, Jeep Grand Cherokee oraz Fiat Tipo. Zwycięzców wyłoniło głosowanie czytelników.

W kategorii premiera motoryzacyjna wysokie, drugie miejsce, zajął pierwszy SUV Alfa RomeoStelvio. Pierwsze miejsce zajęła zaś koreańska nowość – Kia Stinger, trzecia była Škoda z modelem Karoq. Co się nie udało w jednej kategorii, zostało odrobione w innej. W kategorii Crossover i SUV klasy średniej bezapelacyjnym zwycięzcą zostało właśnie Stelvio. Samochód pokonał Land Rovera Velara, który był drugi i Volvo XC60. Kryterium wyboru kandydatów zakładało wybór wszystkich premier Crossoverów i SUVów w 2017 roku, które z racji swoich wymiarów mieszczą się w klasie średniej oraz auta, które przez modyfikacje zewnętrzne lub techniczne przygotowane są do poruszania się po drogach nieutwardzonych.

Kolejną bardzo ważną kategorią były samochody kompaktowe. Tutaj zwyciężył inny przedstawiciel włoskiego koncernu – Fiat Tipo. To już kolejne wyróżnienie dla następny Bravo. Drugie miejsce zajęła Honda Civic, trzecie zaś Peugeot 308.

Fiat Tipo
Fiat Tipo

Kolejny dobry wynik w kategorii auto klasy średniej zanotowała Alfa Romeo – konkretnie Giulia Veloce – zajęła drugie miejsce. Model włoskiej marki musiał uznać wyższość niemieckiego konkurenta – Opla Insigni Grand Sport. Trzecia była Mazda 6.

O tym, jak duży krok w przód zrobiła marka Alfa Romeo w porównaniu choćby z 2016 rokiem najlepiej świadczy kategoria marka roku. Co prawda Włosi musieli uznać wyższość Volvo, ale drugie miejsce to też świetny wynik. Dobitnie pokazuje on, że ofensywa modelowa choć powolna – pozwala na ratowanie marki. Dowodzi także, że Polacy  kochają Alfę Romeo. Niespodziewanie trzecie miejsce w zestawieniu zajął Peugeot.

Ostatnią ważna kategorią dla koncernu FCA była kategoria duży SUV i auto terenowe. Trzecie miejsce zajął Jeep Grand Cherokee, który musiał uznać wyższość Audi SQ7 (pierwsze miejsce) oraz Volvo XC90, które było drugie.

W pozostałych kategoriach FCA nie odniosło sukcesu. Pomimo tego cieszą dobre wyniki Alfy Romeo i Fiata. To najlepszy dowód na to, że bez względu na wiele niepochlebnych i krzywdzących opinii Włosi podążają we właściwym kierunku. Zwycięstwa w poszczególnych kategoriach mogą odcisnąć piętno na wynikach sprzedaży –  na pewno w pozytywnym znaczeniu.

WYNIKI PLEBISCYTU

Premiera motoryzacyjna:

 1. Kia Stinger
 2. Alfa Romeo Stelvio
 3. Skoda Karoq

Samochód kompaktowy:

 1. Fiat Tipo
 2. Skoda Civic
 3. Peugeot 308

Samochód klasy średniej:

 1. Opel Insignia Grand Sport
 2. Alfa Romeo Giulia Veloce
 3. Mazda 6

Marka Roku:

 1. Volvo
 2. Alfa Romeo
 3. Peugeot

Duży SUV/ auto terenowe:

 1. Audi SQ7
 2. Volvo XC90
 3. Jeep Grand Cherokee

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: FCA

 

Previous post
Mazurskie szutry
Fiat Tipo TCR
Next post
Już wkrótce zadebiutuje Fiat Tipo TCR

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Plebiscyt Auto Lider 2017 – modele FCA w gronie zwycięzców.