fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Polacy wygrali drugi wyścig na Silverstone w Super Trofeo Europe

Polacy wygrali drugi wyścig na Silverstone w Super Trofeo Europe

W drugim wyścigu inauguracyjnej rundy sezonu Lamborghini Super Trofeo Europe na torze Silverstone, zwycięstwo odniosła polska ekipa w składzie Karol Basz i Bartosz Paziewski.

W pierwszym wyścigu od początku prowadził Vito Postiglione w Lamborghini Huracanie Super Trofeo Evo z numerem 44, który zdołał uzyskać sporą przewagę. Wkrótce jednak na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, a w międzyczasie Karol Basz zredukował 5-sekundową stratę do pojazdu z nr 44, do 0,5 sekundy. Na trzy minuty przed końcem, Lamborghini polakiego kierowcy podczas próby ataku na lidera zahaczyło tył Huracana prowadzonego przez Galbiatiego, przez co ten wpadł w poślizg. Tym samym na prowadzenie wysunął się Bartholomew w aucie z numerem 33, reprezentujący zespół Bonaldi Motorsport. Udało mu się dowieźć najwyższą lokatę do mety.

Karol Basz zaliczył świetny start w drugim wyścigu, wypracowując przewagę nad Alberto di Folco z Target Racing SRL. Zaś Middleton spadł na trzecie miejsce. Lokaty w czołówce pozostały bez zmian, aż do obowiązkowych pit stopów i zmiany kierowców. Na swoim pierwszym okrążeniu Davide Venditti, kierowca zespołowy Folco, popełnił błąd i wpadł w poślizg ustępując miejsca Bartholomewi. Brytyjczyk nie cieszył się drugą lokatą zbyt długo – skuteczny atak przeprowadził na niego Postiglione, który wkrótce zaczął ostro naciskać na Paziewskiego w walce o pozycję lidera. Na ostatnim okrążeniu różnica wynosiła zaledwie 1,5 sekundy. Jednak włoski weteran ostatecznie musiał zadowolić się drugim miejscem.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Maserati świętuje 80. rocznicę zwycięstwa Tipo 6CM w Targa Florio
Next post
Alfa Romeo Giulia - Nowa Dynastia

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Polacy wygrali drugi wyścig na Silverstone w Super Trofeo Europe