fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Poloński-Sitek na drugim miejscu w Czechach

Poloński-Sitek na drugim miejscu w Czechach

Andrea Nucita i Bernardo Di Caro wygrali w swojej kategorii w Rajdzie Barum Zlin, czyli w szóstej rundzie kontynentalnej serii, która tym razem rozegrana została w Czechach. W efekcie Nucita zmniejszył przewagę do Argentyńczyka – Juana Carlosa Alonso – będącego liderem w European Championship ERC2.

Trudny i podstępny wyścig, z szybkimi odcinkami specjalnymi, na których Abarth 124 pokazał, jak bardzo jest konkurencyjny nawet na tle pojazdów dysponujących napędem na obie osie. 

W pierwszej części wyścigu Nucita z Bernini Rally rywalizował jak równy z równym z Dariuszem Polońskim i Łukaszem Sitkiem z Abarth 124 Rally Technology, czyli zwycięzcami poprzedniej rundy – Roma Capitale Rally. Pod koniec pierwszego etapu polska załoga trochę straciła względem konkurentów, ale ostatecznie zajęła trzecie miejsce w ERC2 i drugie w Abarth Rally Cup. W tej ostatniej serii swoje prowadzenie umocnił Nucita, który obecnie dysponuje przewagą 8 punktów nad Polońskim i Sitkiem. W kalendarzu została tylko jedna runda, tj. Rajd Węgier. 

Thomas Fenetre / DPPI

Wrażeniami podzielił się Andrea Nucita:

To był bardzo trudny wyścig – nie było łatwo zająć pierwszego miejsca na tak szybkich odcinkach specjalnych, ale zwycięstwo było konieczne, aby odnieść sukces w obu mistrzostwach.

Wypowiedział się także Dariusz Polonski z Rallyetechnology:

Jechaliśmy bardzo szybko na drogach asfaltowych, które doskonale uwydatniają możliwości Abartha 124. Z tym wynikiem wciąż utrzymujemy się w grze i chcemy skupić się na ostatniej rundzie.

W Abarth Rally Cup prowadzi Nucita ze 102 punktami, za nim jest Poloński-Sitek z 94 punktami, a podium domyka Monarri-Chamorro z 25 punktami. W Mistrzostwach Europy ERC2 najwyżej sklasyfikowani są: Juan Carlos Alonso w Mitsubishi (114 pkt), Andrea Nucita (109 pkt), Zelindo Melegari (101 pkt), Dariusz Poloński (94 pkt) i Mashari Altefiri (48 pkt).

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Poprzedni wpis
Ferrari przyznało, że ich bolid F1 ma problem z wolnymi zakrętami
Następny wpis
4 września na Piazza Duomo Scuderia Ferrari będzie świętować swoje 90-lecie

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Poloński-Sitek na drugim miejscu w Czechach