fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Poloński-Sitek zwyciężyli Barum Czech Rally Zlin. Zapewnili sobie mistrzostwo w Abarth Rally Cup

Dariusz Poloński i Łukasza Sitek zapewnili sobie mistrzostwo 2021 Abarth Rally Cup na dwie rundy przed końcem rywalizacji. 45-letni kierowca ekipy Rallytechnology poprowadził rajdowego Abartha 124 do zwycięstwa w czwartej rundzie sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy FIA (FIA ERC), w Barum Czech Rally Zlín.

W rajdzie rozgrywanym na asfalcie Republiki Czeskiej nowy mistrz Abarth Rally Cup zajął drugie miejsce w klasie ERC2, stając na podium razem z Martinem Radą i Jaroslavem Jugasem (Agrotec), którzy zaliczyli dobry występ w tym, jak się okazało, jednym z najbardziej ekscytujących i skomplikowanych wydarzeń w kontynentalnej serii FIA ERC. Dowodem na doskonały występ Polońskiego jest 24. pozycja w klasyfikacji generalnej w 4. rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy. W sobotę były bardzo zdradliwe i zmienne warunki – raz padało, innym razem było sucho.

Dariusz Poloński:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ był to niezwykle trudny rajd i jeden z najtrudniejszych, w jakich kiedykolwiek startowałem. Ważne było, aby zdobyć punkty w Abarth Rally Cup i w końcu zdobyć tytuł, z czego jesteśmy bardzo dumni! Punkty w klasyfikacji ERC2 są również bardzo ważne. Mieliśmy trochę problemów na mokrej nawierzchni z napędem na tylne koła, ale nasz Abarth 124 Rally był doskonały i to miało kluczowe znaczenie dla ogólnego wyniku.

Sezon Abarth Rally Cup 2021 wchodzi w ostatnią fazę. Dwie ostatnie rundy zaplanowano na 22-24 października na Węgrzech oraz 18-20 listopada na Wyspach Kanaryjskich.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe