fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Potwierdzone. Alfa Romeo pokaże w Genewie „coś nowego”

Potwierdzone. Alfa Romeo pokaże w Genewie „coś nowego”

W obliczu licznych i niepotwierdzonych informacji o tym, jakoby Alfa Romeo miała pokazać na targach motoryzacyjnych w Genewie nowego, kompaktowego SUV-a, Carscoops skontaktował się z reprezentantem marki w USA. Berj Alexanian potwierdził, że już 5. marca będziemy mieli wgląd w kolejny rozdział legendarnej historii Alfy Romeo.

Wcześniej Autoblog.gr powołując się na zaufane źródła, ściśle związane z Alfą Romeo, poinformował o szykowanym na 5. marca 2019 roku debiucie nowego, kompaktowego crossovera. Podobno premiera internetowa oficjalnie nienazwanego jeszcze modelu ma nastąpić nieco wcześniej. Zupełnie nowy samochód miałby zostać oparty na płycie podłogowej Jeepa Renegade’a, a nie na skróconej platformie Giorgio. Za jego wytwarzanie ma być odpowiedzialna fabryka w Pomigliano we Włoszech, co zdają się potwierdzać wcześniejsze informacje opublikowane na łamach Automotive News Europe. Doniesienia sugerują, że pojazd doczeka się w przyszłości wariantu hybrydowego.

Co na to Berj Alexanian? Jak sam wspomniał, niewiele mógł zdradzić:

Tylko to mogę powiedzieć na tę chwilę: Alfa Romeo na wystawie motoryzacyjnej w Genewie pokaże się w najmocniejszym składzie. Nie zabraknie wielokrotnie nagradzanych modeli z obecnej gamy, jak i również czegoś nowego. Jesteśmy podekscytowani możliwością zaprezentowania wszystkim przedsmaku włoskich osiągów i luksusów. Bądźcie gotowi na 5 marca, bo właśnie wtedy będziecie mieli wgląd w kolejny rozdział legendarnej historii Alfy Romeo.

Pięcioletnie plany FCA, ujawnione z początkiem czerwca 2018 roku, były ambitne. W przypadku Alfy Romeo zakładają 7 premier, 6 wariantów PHEV, w pełni zelektryfikowany samochód, drugi i trzeci poziom autonomii. Średni wiek gamy modelowej ma być nie większy niż 3 lata.

Zaś na płycie podłogowej Giorgio ma zostać oparty większy od Stelvio SUV. Model nazwany Castello, na cześć przełęczy Passo di Castello, ma być oferowany w wariantach 5- i 7-osobowym. Niewykluczone, że będzie oferowany wyłącznie w USA i Chinach, z pominięciem Europy ze względu na swoje zbyt duże rozmiary.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Czytamy: Kimi Raikkonen The Unknown
Next post
Raikkonen i Giovinazzi przetestowali Giulię Q i Stelvio Q na Balocco

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Potwierdzone. Alfa Romeo pokaże w Genewie „coś nowego”