fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo Castello – tak ma się nazywać większy od Stelvio SUV

Alfa Romeo Castello – tak ma się nazywać większy od Stelvio SUV

Włoskie źródła donoszą, że już wkrótce oferta Alfy Romeo może zostać powiększona o nowego SUV-a, większego od Stelvio. Najnowszy model, o długości około 4,9 metra, miałby nazywać się Castello (po włosku „zamek”) na cześć przełęczy Passo di Castello.

Największy w rodzinie SUV ma być oparty na płycie podłogowej Giorgio, wykorzystywanej między innymi w Stelvio i Giulii. Spodziewać się można dwóch wariantów – 5- i 7-osobowej. Według spekulacji pod maską mogłyby pracować m.in. bazowy 2-litrowy benzynowy silnik turbodoładowany, jego zelektryfikowana odmiana, a także topowe 2.9 V6 w wersji Quadrifoglio.

Niewykluczone, że Castello będzie oferowany wyłącznie w USA i Chinach, z pominięciem Europy ze względu na „zbyt duże rozmiary”. Wątpliwe, by nowy SUV zadebiutował wcześniej niż przed końcem 2019 roku lub we wczesnym 2020.

Za to w ciemno można wieścić Castello sukces – o ile ten projekt trafi do realizacji. W końcu Stelvio cieszy się coraz większą popularnością na amerykańskim rynku. Od stycznia do września 2018 roku, Alfa Romeo USA sprzedała 9044 egzemplarzy swojego jedynego SUV-a. To więcej od Giulii, na które w analogicznym okresie skusiło się 8933 Amerykanów. W Europie zaś Stelvio w sierpniu 2018 roku było 5. najczęściej rejestrowanym SUV-em segmentu D w Europie.

Co ciekawe, wiele wskazuje także na to, że Alfa Romeo wypuści na rynek także mniejszego od Stelvio SUV-a, opartego na skróconej platformie Giorgio.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
FCA Heritage weźmie udział w Auto e Moto d'Epoca 2018
Następny wpis
Eksperymentalny prototyp braci Maserati z 1962 na sprzedaż

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Alfa Romeo Castello – tak ma się nazywać większy od Stelvio SUV