W najbliższy weekend kierowcy i zespoły Formuły 1 będą ze sobą rywalizować na belgijskim torze Spa-Francorchamps. Kierowcy Scuderia Ferrari zwyciężali tutaj aż 18 razy, wliczając w to zeszłoroczny triumf Charlesa Leclerca
Na ten moment w klasyfikacji generalnej spośród kierowców włoskich ekip najwyżej znajduje się Charles Leclerc, na 4. pozycji z dorobkiem 45 punktów. Sebastian Vettel ma 16 pkt, co daje mu dopiero 11. miejsce. Antonio Giovinazzi jest 15., a Kimi Raikkonen – 18. Ferrari wśród konstruktów plasuje się piąte. Alfa Romeo Racing ORLEN znajduje się dopiero na 8. pozycji.
Pełni nadziei przed zbliżającą się rundą są obaj kierowcy Scuderia Ferrari, w tym Sebastian Vettel:
Tor Spa-Francorchamps jest naprawdę unikatowy. Żaden inny tor w kalendarzu nie charakteryzuje się tak dużymi różnicami wysokości. Nieustannie jedziemy w górę i w dół, co akurat ciężko dostrzec na obrazie telewizyjnym. Tor ma jedne z najtrudniejszych i jednocześnie dających największą frajdę zakrętów, w tym Eau Rouge, Pouhon oraz eski przed Stavelot, które francuzi nazywają pif-paf. Mały lub średni docisk aerodynamiczny jest tutaj optymalny, ale wszystkie czynniki mogą mieć wpływ na to, jak poradzisz sobie w wyścigu, począwszy od zmiennej pogody. Więc musisz być w stanie poradzić sobie ze wszystkimi niewiadomymi w możliwie najlepszy sposób.
Charles Leclerc:
Tor Spa-Francorchamps ma szczególne miejsce w moim sercu. Podczas gdy to właśnie tutaj odniosłem swoje pierwsze zwycięstwo, to też i tutaj straciliśmy naszego przyjaciela Anthoine’a w zeszłym roku. Trudno będzie wrócić na ten tor – Hubert będzie w naszych myślach przez cały weekend. Jeśli chodzi o oczekiwania, tym razem będzie nam trudniej, ponieważ nie jesteśmy tak konkurencyjni, jak przed rokiem. Wiemy jednak, że na tym torze wszystko może się zdarzyć, szczególnie przy nieprzewidywalnej pogodzie. Jako zespół będziemy musieli bardzo ciężko pracować, aby od piątku zrobić wszystko, co w naszej mocy, by jak najlepiej wykorzystać możliwości samochodu. W wolnym treningu musimy zebrać wszystkie informacje potrzebne do wybrania najlepszej strategii kwalifikacji, a w szczególności do wyścigu.
Autor: Tomasz Nowak
Zdjęcia: Materiały prasowe
No Comment