fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Pracownicy Fiata ogłosili strajk. Powodem transfer Ronaldo do Juventusu

Pracownicy Fiata ogłosili strajk. Powodem transfer Ronaldo do Juventusu

Związki pracownicze ogłosiły strajk w fabryce Melfi (należącej do Fiat Chrysler Automobiles) w dniach 15-17 lipca 2018 roku. Powodem jest transfer piłkarski, w ramach którego Cristiano Ronaldo przejdzie z Realu Madryt do Juventusu za kwotę 100 milionów euro.

We wtorek mistrzowie Włoch podpisali umowę, na mocy której portugalski piłkarz ma występować w Juventusie przez 4 lata. Związkowcy doszukują się problemu we włoskim holdingu inwestycyjnym o nazwie Exor, należącym do rodziny Agnelli, który posiada niemal 30% udziałów w FCA i 64% w Juventusie, co też możemy przeczytać w oficjalnie wydanym komunikacie:

To niedopuszczalne, że podczas gdy pracownicy FCA i CNHI nadal ponoszą ogromne straty ekonomiczne, firma wydaje setki milionów euro na zakup zawodnika. Wmawia się nam, że czasy są ciężkie, że musimy uciekać się do tzw. socjalnych siatek bezpieczeństwa, czekając na premierę nowych modeli, które nigdy nie pojawią się na rynku. I podczas gdy pracownicy i ich rodziny coraz mocniej zaciskają pas, firma decyduje się zainwestować dużo pieniędzy w jedną osobę! Czy to sprawiedliwe?

To normalne, że jedna osoba zarabia miliony, podczas gdy tysiące nie może nawet dotrwać do połowy miesiąca. Wszyscy jesteśmy pracownikami tego samego właściciela, ale różnica w traktowaniu nie może i nie będzie akceptowana. Pracownicy Fiata umożliwili zarobienie majątku na przestrzeni trzech ostatnich generacji, ale w zamian otrzymali tylko życie w nieszczęściu. Firma powinna inwestować w modele samochodów, które gwarantują przyszłość tysiącom ludzi, zamiast poświęcać środki na pojedynczą osobę. To powinien być cel firmy stawiającej na pierwszym miejscu interesy swoich pracowników. Ale tak nie jest – wolą świat piłki nożnej, rozrywki i wszystko inne. Ze względu na wyżej wymienione powody, Unione Sindicale di Base ogłosiła strajk w FCA Melfi między 22:00 w niedzielę 15 lipca a 18:00 we wtorek, 17 lipca.

Jak na razie zarówno Fiat Chrysler Automobiles, jak i Exor, nie zajęły oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Branżowi specjaliści z kolei wskazują na rozłączność między Juventusem a FCA, podkreślając niezależność finansową i operacyjną obu jednostek.

Na giełdzie już widać pierwsze konsekwencje transferu – akcje m.in. FCA, Juventusu oraz innych klubów z Serie A poszły w górę. Zdaniem Chrisa Chaneya, wiceprezydenta w Strategic Vision, będzie tylko lepiej – na decyzji podjętej przez klub piłkarski zyska Fiat Chrysler Automobiles z Jeepem na czele:

Amerykańska marka kojarzona z wolnością i przygodami powinna być w stanie przyciągnąć nowych klientów do salonu i to za sprawą właśnie Christiano Ronaldo grającego dla Juventusu. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Tak wygląda 488 Pista Piloti we wszystkich 4 kolorach
Następny wpis
Trwa włoska ofensywa na Goodwood

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Pracownicy Fiata ogłosili strajk. Powodem transfer Ronaldo do Juventusu