fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Trwa włoska ofensywa na Goodwood

Trwa włoska ofensywa na Goodwood

Fani włoskiej motoryzacji powinni byli obrać kierunek na… Goodwood. Właśnie tam pojawiły się takie marki, jak m.in. Alfa Romeo, FCA Heritage, Maserati, Italiadesign, Lamborghini, czy Ferrari.

Podczas 25. edycji wydarzenia Goodwood Festival of Speed, przypadającego na 12-15 lipca 2018 roku, w angielskim hrabstwie West Sussex obejrzeć można jedne z najbardziej niezwykłych i cennych samochodów – zarówno tych współczesnych, jak i zabytkowych. Alfa Romeo z tej okazji przygotowała m.in. bolid Alfa Romeo Sauber F1 Team – C37 – specjalne edycje Giulii Q i Stelvio Q, czyli NRing, Giulię w odmianach Veloce i Veloce Ti, a także ponadczasowe modele z kolekcji FCA Heritage – 1750 GT Am oraz 1900 Sport Spider. Te dwa ostatnie zostały wyciągnięte prosto z muzeum Alfa Romeo w Arese.

Sztandarowymi modelami wystawionym przez Maserati są Levante w dwóch najmocniejszych odmianach – Trofeo i GTS – wyposażone w 3,8-litrowy V8, wytwarzany w Maranello przez Ferrari. Jednostka w tej pierwszej odmianie generuje 590 KM i 730 Nm, co pozwala Levante na sprint od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej ponad 300 km/h. Ta druga rozwija 550 KM, dzięki czemu SUV Maserati rozpędza się do setki w 4,2 sekundy i potrafi pomknąć 292 km/h.

Levante w tych dwóch wersjach mają aspiracje, by grać w tej samej lidze co Urus. I tak się składa, że na Goodwood Festival of Speed nie zabraknie także SUV-a marki Lamborghini.

Atrakcje w postaci Zerouno Duerty przygotowała Italiadesign. Supersamochód dopiero co zadebiutował na targach w Genewie. Napędzany jest 5,2-litrowym, wolnossącym silnikiem V10, który pochodzi wprost z Lamborghini Huracana. W tym samochodzie również generuje 610 KM. Pojazd opracowano na modularnej płycie podłogowej, wykonanej z włókna węglowego oraz aluminium. Przyszli właściciele będą mogli cieszyć się widokiem nieba nad głową, co jest zasługą ściąganego dachu stworzonego z kompozytów węglowych.

Nie lada atrakcję przygotowało także Ferrari, w tym m.in. FXX, 599XX, FXX K EVO, 488 GTE, 488 Pistę, 812 Superfast, Formułę F1 F60.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Pracownicy Fiata ogłosili strajk. Powodem transfer Ronaldo do Juventusu
Następny wpis
Lamborghini ma za sobą rekordowe półrocze – 2327 sprzedanych aut

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Trwa włoska ofensywa na Goodwood