fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Puchar ForzaItalia.pl na torze FCA Tychy

Puchar ForzaItalia.pl na torze FCA Tychy

Serdecznie zapraszamy właścicieli włoskich samochodów do udziału w Pucharze Forzaitalia.pl podczas Track Day Tor FCA Tychy – IV Runda Liqui Moly Classicauto Cup 2018 (2.09.2018). Impreza jest czwartą z 5 zaplanowanych na sezon 2018. Na uczestników czeka zdecydowanie najbardziej rajdowa eliminacja. Zgłoszenia już ruszyły, a przesyłając zgłoszenie do 26 sierpnia można skorzystać z niższego wpisowego!

Tor FCA Tychy to historyczne miejsce – tor testowy Fiata, na którym rozgrywano również odcinek specjalny Rajdu Wisły. Niepowtarzalny klimat spowodował, że po latach wracamy tam z rundą naszego pucharu.

W niedzielę 2 września odbędą się zawody (wpisowe 350 zł do 26.08.2018 oraz 450 zł po 26.08.2018). Jak zwykle odcinek będzie przejeżdżany 8 razy: 2 przejazdy zapoznawcze i 6 z pomiarem czasu.

Dodatkowo wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z wolnych przejazdów w oczekiwaniu na wyniki niedzielnej imprezy.

Aby się zapisać należy:

  • Wejść na stronę http://classicautocup.pl/tor-tychy i kliknąć na link Zapisz się.
  • Po podaniu swoich danych należy wybrać swoją grupę klasyfikacyjną uzależnioną od roku wprowadzenia modelu danego auta i jego wersji silnikowej do produkcji.
  • Nowsze auta, wyprodukowane pomiędzy 1996 a 2018 rokiem, są klasyfikowane w Grupie Modern Classics pod warunkiem, że są na short liście znajdującej się na końcu Regulaminu Technicznego i Klasyfikacji (regulamin dostępny m.in. w formularzu zgłoszeniowym) i nie mieszczą się w Grupie WRC (4×4 turbo powyżej 1800 cm³ do 2000 roku).
  • Jeżeli Twój samochód nie mieści się w żadnej grupie, skontaktuj się z organizatorem.
    Następnie należy wskazać odpowiednią kategorię modyfikacji: Classic (dla samochodów seryjnych lub z niewielkimi modyfikacjami) lub Sport. Szczegółowy opis poszczególnych kategorii znajduje się w Regulaminie Technicznym i Klasyfikacji.
  • Kolejnym etapem jest wybór klasy pojemnościowej i odhaczenie uczestnictwa w Pucharze Forzaitalia.pl

Zapraszamy! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Liczba miejsc jest ograniczona.

Link do zapisów: http://classicautocup.pl/
Link do FB: https://www.facebook.com/ClassicautoCup/
Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2177103448998854/

REGULAMIN I AUTA DOPUSZCZONE W RAMACH PUCHARU FORZAITALIA.PL

Regulamin Classicauto Cup definiuje różne grupy, do których zalicza pojazdy  uczestników: Vintage, Oldtimer Classic, Oldtimer Sport, Youngtimer Sport, Youngtimer Classic, WRC Classic, WRC Sport oraz Modern Classics. W ramach grupy Modern Classics dopuszczone będą auta wyprodukowane po roku 1995 w „najciekawszych” odmianach. Dla przykładu: Alfa Romeo z silnikami V6 czy boxer, wszelkie modele Abartha, Fiaty 124, Barchetta lub Punto HGT.

Tekst i zdjęcia: Jakub Żołędowski

Poprzedni wpis
Debiut za zamkniętymi drzwiami. PF0 zobaczą nieliczni
Następny wpis
We Włoszech będą testowane autonomiczne samochody

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Puchar ForzaItalia.pl na torze FCA Tychy