fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Robert Kubica dołącza do Alfa Romeo Racing jako kierowca rezerwowy

Robert Kubica dołącza do Alfa Romeo Racing jako kierowca rezerwowy

Zespół Alfa Romeo Racing poinformował o pozyskaniu nowego sponsora w postaci PKN ORLEN. W ramach partnerstwa Robert Kubica powróci do zespołu – niegdyś znanego pod nazwą Sauber F1 Team – jako kierowca rezerwowy na sezon 2020.

Polski gigant naftowy, firma obecna na międzynarodowych rynkach, w tym także w Niemczech, Czechach, Słowacji, Litwie i Kanadzie, przejmie prawa sponsora tytularnego w Alfa Romeo Racing, rywalizującego w sezonie 2020 pod nazwą Alfa Romeo Racing ORLEN. Logo marki PKN ORLEN pojawi się przede wszystkim na samochodzie C39. Kluczowym elementem partnerstwa ma być ekscytujący program, polegający na zaangażowaniu kibiców. Zostanie on ogłoszony przed rozpoczęciem sezonu 2020.

Dzięki stałemu wsparciu ze strony Alfy Romeo, które od 2018 roku odgrywa kluczową rolę w rozwoju zespołu, nowe partnerstwo pozwoli Alfa Romeo Racing ORLEN dokonać kolejnego istotnego kroku naprzód w Formule 1 w sezonie 2020, jak i kolejnych latach.

Frédéric Vasseur, dyrektor generalny zespołu Alfa Romeo Racing i prezes zarządu Sauber Motorsport AG ma duże nadzieje na przyszłość: 

Nowa, ekscytująca współpraca z PKN ORLEN jest wyrazem woli obu stron. To dowód ambicji naszego wspólnego projektu i chęci rywalizacji na samym szczycie Formuły 1. Wsparcie PKN ORLEN wspaniale wpisuje się w potrzeby naszego zespołu. Cieszymy się również, że możemy powitać Roberta w domu i nie możemy się doczekać rozpoczęcia współpracy z nim. To kierowca, którego nie trzeba przedstawiać: jeden z najgenialniejszych w swoim pokoleniu, który pokazał prawdziwe znaczenie ludzkiej determinacji w walce o powrót do ścigania po wypadku rajdowym. Jego opinie będą nieocenione, gdy będziemy nadal pchać nasz zespół w kierunku czuba stawki. Partnerstwo PKN ORLEN i Alfa Romeo Racing oraz niezwykłe i niekończące się wsparcie ze strony Alfy Romeo oznacza, że możemy stworzyć cenną platformę nie tylko do globalnej promocji naszych marek, ale także dla fanów Formuły 1 i wszystkich samochodów. Czekamy na kolejne lata wspólnych sukcesów.

Wypowiedział się także Daniel Obajtek, dyrektor generalny i prezes zarządu PKN ORLEN: 

W sporcie i w biznesie niezbędna jest konsekwencja. Kiedy w ubiegłym roku wspieraliśmy powrót Roberta Kubicy do Formuły 1, wiedzieliśmy, że tworzymy historię sportu, ale też otwieraliśmy nowy rozdział w historii marki ORLEN. Ubiegły sezon przekroczył nasze oczekiwania w kontekście korzyści uzyskanych dzięki obecności w najbardziej prestiżowych wyścigach na świecie. Sama wartość naszego logo po 16 wyścigach przekroczyła 110 mln zł. Znacząco zwiększyliśmy również zyski sieci detalicznej. Budowanie globalnej rozpoznawalności marki pozwoliło nam również na rozpoczęcie procesu co-brandingu, w ramach którego wszystkie europejskie stacje naszej sieci będą docelowo funkcjonować pod jedną marką. Dziś robimy kolejny ważny krok na tej drodze, kojarząc się z zespołem, który ma ogromną tradycję i historię. Robert Kubica, jeden z najszybszych kierowców na świecie, pozostaje naszym ambasadorem.

Robert Kubica, kierowca rezerwowy Alfa Romeo Racing ORLEN jest również zadowolony z nowo nawiązanej współpracy: 

Bardzo się cieszę, że dołączając do Alfa Romeo Racing ORLEN mogę rozpocząć ten nowy rozdział w mojej karierze. Ten zespół zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i cieszę się, że widzę tu jeszcze kilka znajomych twarzy. Czas i okoliczności są oczywiście inne, ale jestem przekonany, że odnajdę tę samą determinację i głód sukcesu. Cieszę się, że mogę pomóc Alfa Romeo Racing ORLEN zrobić kolejny krok naprzód.

 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Cykl produkcyjny nowych modeli FCA ma być krótszy
Następny wpis
Tak wygląda 7-minutowy przejazd Ferrari Pisty na Nordschleife

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Robert Kubica dołącza do Alfa Romeo Racing jako kierowca rezerwowy