fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Rozpoczęcie produkcji SF90 Stradale opóźnione

Rozpoczęcie produkcji SF90 Stradale opóźnione

Epidemia Covid-19 opóźniła rozpoczęcie produkcji pierwszej hybrydy Ferrari typu plug-in, czyli SF90 Stradale o mocy 986 KM. Pierwsze modele najmocniejszego w gamie modelu miały trafić do klientów w pierwszej połowie 2020 roku. Ostatecznie powinny zostać dostarczone pod koniec roku.

O poślizgu wspomniał dyrektor generalny marki Louis Camilleri podczas zgromadzenia w celu omówienia wyników finansowych firmy. To właśnie opóźnienie w produkcji i dostawie SF90 było jednym z głównych powodów dla skorygowania prognozy zysków na cały rok:

Jesteśmy przekonani, że dostawy do naszych klientów rozpoczną się na początku czwartego kwartału, ale wzrost produkcji nieuchronnie się opóźni.

Ferrari obniżyło swoje prognozy sprzedaży na ten rok po tym, jak poinformowało o spadku w drugim kwartale spowodowanym epidemią. Zrewidowano także prognozę dotyczącą skorygowanego zysku przed potrąceniem odsetek, podatków, amortyzacji do 1,075-1,125 mld euro, z majowej prognozy 1,05 mld euro do 1,2 mld euro.

Dyrektor finansowy Ferrari – Antonio Picca Piccon – powiedział, że opóźnienie w przypadku SF90 Stradale to przyczyna niższej marży zysku. Cena supersamochodów na rodzimym włoskim rynku wynosi 430 000 euro, czyli prawie 100 000 euro więcej niż drugi najdroższy w gamie pojazd, tj. 812 GTS, kosztujący 336 000 euro. 

SF90 Stradale jest bardzo skomplikowanym pojazdem i niektóre z jego elementów zostały najzwyczajniej w świecie opóźnione w łańcuchu dostaw. W wyniku tego opóźnienia czas oczekiwania na SF90 Stradale jest teraz znacznie dłuższy niż 18 miesięcy, o których była mowa wcześniej. Producent postara się zwiększyć produkcję, aby sprostać oczekiwaniom klientów. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Poprzedni wpis
Schumacher na podium w Formule 2
Następny wpis
Charles Leclerc 4. na Silverstone

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Rozpoczęcie produkcji SF90 Stradale opóźnione