fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Rozpoczęto przyjmowanie zamówień na najbardziej zaawansowaną technologicznie Pandę

Rozpoczęto przyjmowanie zamówień na najbardziej zaawansowaną technologicznie Pandę

Z długą i pełną sukcesów historią sięgającą 1980 roku, Fiat Panda jest liderem rynku już od czterdziestu czterech lat, z ponad ośmioma milionami egzemplarzy sprzedanych w Europie. Najbardziej ukochany samochód Włochów i symbol Made in Italy, Fiat Panda jest produkowany w Pomigliano d’Arco we Włoszech od 2011 roku, gdzie do tej pory wyprodukowano prawie 2 miliony egzemplarzy.

Dziś najbardziej zaawansowana technologicznie Panda w historii jest dostępna do zamówienia z nową linią. W nowym Fiacie Panda poczyniono znaczne postępy w zakresie bezpieczeństwa i technologii, ponieważ jest on teraz wyposażony w nowy system ADAS, nowy cyfrowy zestaw wskaźników i nową kierownicę. Dostępna z silnikiem 1.0 Hybrid o mocy 70 KM, nowa Panda występuje w dwóch różnych wersjach wyposażenia: podstawowej Panda oraz topowej Pandina, opartej na nadwoziu typu cross.

Nowa linia Pandy prezentuje ważne aktualizacje w zakresie ADAS, standardowe wyposażenie obejmuje zupełnie nowe funkcje zaprojektowane po to, aby pomóc kierowcy zarówno w mieście, jak i poza nim: autonomiczne hamowanie awaryjne, aby zmniejszyć liczbę kolizji, na przykład w ruchu miejskim czy asystent utrzymania pasa ruchu. Układ rozpoznawania znaków drogowych wykrywa i rozpoznaje je wyświetlając na nowym, w pełni cyfrowym 7-calowym zestawie wskaźników.

Przechodząc od bezpieczeństwa do praktyczności, tylne czujniki parkowania zapewniają całkowitą prostotę parkowania na zatłoczonych ulicach miasta, podczas gdy nowy tempomat – dostępny w wersji podstawowej z pakietem City i standardowy w Pandinie – utrzymuje ustawioną prędkość, począwszy od 30 km/h, bez konieczności naciskania pedału gazu. Co więcej, automatyczne światła drogowe (standard w Pandinie) dostosowują oświetlenie do warunków drogowych, ułatwiając kierowcy jazdę nocą. Większością funkcji zarządza kamera zamontowana na wewnętrznym lusterku wstecznym. Standardowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa uzupełnia ponadto 6 poduszek powietrznych.

Wnętrze zostało również wzbogacone o nowy, w pełni 7-calowy cyfrowy zestaw wskaźników z trzema różnymi trybami graficznymi oraz odnowioną kierownicę. Najwyższej klasy Fiat Pandina jest dodatkowo wyposażony w zupełnie nowy 7-calowy ekran dotykowy Radio DAB z Apple CarPlay i Android AutoTM. Wygląd zewnętrzny został wzbogacony o detale, takie jak mordka małej pandy na nadkolu, kontrastowa listwa boczna z logo Pandina.

Zgodnie ze strategią Fiata nigdy więcej szarości, nowa linia jest dostępna w nowych kolorach: żółtym, białym, czarnym, czerwonym i niebieskim. Dodatkowo nowy Fiat Pandina jest również oferowany w kolorze zielonym, a w biało-czarnej opcji nadwozia elementy zewnętrzne są wzbogacone o kontrastujące żółte nakładki na lusterka, które pasują do żółtych detali logo Pandina na listwie bocznej.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Maserati rozszerzyło ofertę o... elektryczną łódź Tridente
Next post
Jak wyglądają przygotowania do wyścigów długodystansowych w 499P?

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Rozpoczęto przyjmowanie zamówień na najbardziej zaawansowaną technologicznie Pandę