fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Maserati rozszerzyło ofertę o… elektryczną łódź Tridente

Maserati rozszerzyło ofertę o… elektryczną łódź Tridente

Włoski producent samochodów luksusowych zaprezentował elektryczną łódź, która ma na wodzie oferować mniej więcej to samo, co model GranCabrio Folgore na asfalcie. Nazywa się Tridente.

Maserati wkroczyło w erę elektryfikacji dzięki wersjom Folgore modeli Grecale, GranTurismo i GranCabrio, ale jego najnowsza oferta tzw. pojazdu bezemisyjnego nie jest wyposażona w koła. Tridente to luksusowa łódź z w pełni elektrycznym układem napędowym stworzonym we współpracy z firmą Vita Power zajmującą się technologiami morskimi.

Tridente została zbudowana przez amerykańską firmę Hodgdon Yachts, z elegancką powłoką wykonaną z włókna węglowego i masywnym emblematem Maserati nadrukowanym na dziobie. Łódź mierzy 10,5 m długości i może pomieścić do 10 osób. Na pokładzie znajduje się strefa kąpielowa z prysznicem ze słodką wodą. Kokpit można skonfigurować jako jadalnię, choć najbardziej w oczy rzuca się obszerna kanapa. Co więcej, zamknięta kabina z dzienną koją i małą toaletą jest ukryta wewnątrz dziobu. 

W pełni elektryczny układ napędowy Vita Power wytwarza 600 KM, czyli mniej niż 829-konny układ napędowy w zaprezentowanym na zdjęciach Maserati GranCabrio Folgore. Wystarcza to do osiągnięcia prędkości nawet 75 km/h. Energia pochodzi z akumulatora o pojemności 252 kWh. Maserati nie wspomniało nic o zasięgu. Co istotne, baterię można naładować w mniej niż godzinę, co jest możliwe przy użyciu dedykowanej infrastruktury szybkiego ładowania Vita Power.  Cena łodzi Tridente wynosi 2,5 miliona euro.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Epitome to pierwsze Pagani Huayra z ręczną skrzynią biegów
Next post
Rozpoczęto przyjmowanie zamówień na najbardziej zaawansowaną technologicznie Pandę

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Maserati rozszerzyło ofertę o… elektryczną łódź Tridente